kto sprząta

benitabenita Użytkownik
edytowano czerwca 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam
Mam pytanie. W naszym budynku firma ASTER przeprowadzała modernizację sieci. Było trochę wiercenia ,szpachlowania i malowania. Robotnicy pozamiatali po sobie, ale nie umyli posadzki na klatkach.
Dozorczyni powiedziała, że nie będzie zmywać klatek bo to należy do ekipy, która prowadziła prace. Czy ma
rację bo moim zdaniem ekipa zostawiła po sobie porządek a mycie klatek należy do dozorcy. Tak mimochodem naszeklatki myte są dwa albo trzy razy do roku, a zamiatane raz w tygodniu.
Co należy do obowiązku dozorców?
benita

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jak była spisana umowa z firmą ASTER?

    Częstotliwość mycia klatek, mycia lamperii, mycia okien, sprzątania ponieszczeń piwnicznych i strychowych zalezy tylko od zawartej umowy. Również ewentualne mycie po remontach. Trzeba się zapoznac z umowami i następnie wymagać tego za co się płaci.
  • Opcje
    benitabenita Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dozorczyni jest pracownikiem GGK więc nie wiem co należy do jej obowiązków natomiast w umowie firmy ASTER jest taki punkt "ASTER zobowiązuje się niezwłocznie po przeprowadzeniu prac, o których mowa w § 1 Umowy, uporządkować grunt lub powierzchnie budynków na nieruchomości wspólnej jak również pokryć wyrządzone w trakcie wykonywania prac ewentualne straty powstałe z winy ASTER" -nadmieniam jeszcze raz, że pracownicy zostawili po sobie porządek, nie umyli tylko podestów na klatce.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    benita - ja też nie wiem co należy do obowiązków dozorców z GGK??? Być może mają myć Wasze klatki raz do roku, a zamiatać raz w tygodniu?
    Nie wiem co Cię łączy z firmą ASTER? Znasz warunki umowy z nie masz do nich pretensji. Kim właściwie jesteś?:bigsmile: I co od forum oczekujesz?
  • Opcje
    benitabenita Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jestem właścicielem mieszkania w naszej wspólnocie. Dwa lata próbowaliśmy przegłosować Zarząd który nie chciał modernizacji sieci aster(mają antenę satelitarną a internet nie jest im potzebny). Wreszcie kiedy nam się to udało, administrator tak zwlekał z załatwieniem wszelkich formalności, że minęło ponad pół roku zanim operator zaczął modernizować sieć:shamed:.
    Denerwuje mnie nasza dozorczyni która jest wulgarna i tylko robi wrażenie, że sprząta.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zazwyczaj tak jest, że sprzątanie po robotach budowlanych czy remontach jest osobno (dodatkowo) płatne, bo wymaga zastosowania innych środków i sprzętu, a czasami większej ilości ludzi. To nie jest zwykłe "machanie mopem", lecz "doczyszczanie". Wszystko zależy od rodzaju posadzki i charakteru zanieczyszczeń. Takiej usługi ani nie da się z góry skalkulować, ani zaplanować. Zwykle umowy na sprzątanie nie zawierają żadnych postanowień w sprawie usług dodatkowych, a tylko przewidują taką możliwość - ale na osobne zlecenie, płatne dodatkowo. To normalne.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli takie są zapisy z firmą ASTER, to należałoby spisać umowę ze sprzątaczką o dodatkowe sprzątanie, a jej kosztami obciążyć ASTER-a.
    Na święta nie ograniczam się tylko do zamiatania, ale również do mycia podłóg, bo porządek to trochę więcej niż pozamiatanie...

    Nie ma znaczenia co GGK poleciło robić sprzątaczce. Znaczenie ma co Wasza wspólnota kazała sprzątać GGK. Ta treść umowy Cię interesuje.

    Wyczuwam oczywiście drugie dno w tym watku i od razu mówię:
    We wspólnocie rządzi większość. Jesli większość nie będzie myślała tak jak Ty, to nic nie zrobisz.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    benita - nie rozumiem co to znaczy przegłosować Zarząd? Ilu ich jest? To właściciele podejmują uchwały a nie Zarząd.Rozumiem,że u Was rządzi administrator.
    We wspólnocie rządzi większość. Jesli większość nie będzie myślała tak jak Ty, to nic nie zrobisz
    Święte słowa.:bigsmile:
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to był cytat a-z. Przepraszam , uczę się.:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.