co robić!!!

69serduszko69serduszko Użytkownik
edytowano czerwca 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Należe do wspólnoty mieszkaniowej dużej.Móje mieszkanie stanowi odrebny budunek(A)który jest połączony z drugim budynkiem(b) ścianą boczną.Jak to jest z funduszem remontowym i zaliczkami np.Na elewacje budynku czy remont dachu.Czy musze płacić zaliczki na ten cel jeżeli mój budynek posiada już elewacje i ma zrobiony dach(dodamże robione było wszystko jak jeszcze nie było założonej wspólnoty)natomiast budynek B wymaga takiego remontu.

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A co by było, gdyby było odwrotnie? Chciałabyś sama ponosić koszty remontu całego budynku?
  • Opcje
    69serduszko69serduszko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja prosze o odpowiedz a nie komentarze.Tak sie składa że w budynku B mieszka 9 rdzin (ijak chcą remontować dach to czemu ja mam też sie dokładać-przecież nic z tego nie mam )A po drugie ja ponosze koszty całego bydynku sama mam na myśli swój budynek-bo oni mi z funduszu nic nie zrobili to czemu ja mam płacić im na remont dachu?????
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To była odpowiedź a nie komentarz.
    Jesteście wspólnotą. I zgodnie z uwl macie ponosić koszty utrzymania części wspólnej proporcjonalnie do udziałów.
    Albo się od nich odłączysz, albo będziesz współfinansować wydatki.
    Patologią jest to, że to tylko Ty ponosisz koszty utrzymania Twojej części. Oni mają również partycypować.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano czerwca 2010
    Omawialiśmy tę sprawę tutaj:

    https://forum.zarzadca.pl/discussion/388/co-z-tym-zrobic/#Item_0

    Część budynku , w której znajdują się lokale niewątpliwie stanowi część składową nieruchomości wspólnej i jako współwłaściciel Serduszko winno ponosić koszty jej utrzymania i remonty, natomiast z drugiej korzysta wyłącznie Serduszko, co można interpretować w ten sposób, że nie stanowi nieruchomości wspólnej , ponieważ stosownie do brzmienia art. 3 ust. 2. "nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali".
    Taka interpretacja przepisów moim zdaniem narusza art. 5 k.c. i stanowi nadużycie prawa.

    Należy też mieć na uwadze, że pojęcie "służy" ma szerszy zakres niż "korzysta".

    Czy przez tę przybudówkę biegną jakieś konstrukcje, instalacje, które służą do użytku przynajmniej właścicieli dwóch lokali?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    69serduszko - chcesz odpowiedź. Proszę bardzo. musisz płacić zaliczki na koszty utrzymania części wspólnej. Nie jest ważne ,że mieszkasz na parterze i nie obchodzi Cię remont dachu, nie jest ważne ,że mieszkasz od strony południowej i nie interesuje Cie elewacja od strony pólnocnej.Jak się z tym nie zgadzasz, wsapólnota Cie do tego zmusi.:bigsmile:
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz pamięć. Serduszko widać nie, skoro ponownie o tym samym pisze.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Część budynku , w której znajdują się lokale niewątpliwie stanowi część składową nieruchomości wspólnej i jako współwłaściciel Serduszko winno ponosić koszty jej utrzymania i remonty, natomiast z drugiej korzysta wyłącznie Serduszko, co można interpretować w ten sposób, że nie stanowi nieruchomości wspólnej , ponieważ stosownie do brzmienia art. 3 ust. 2. "nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali".
    Taka interpretacja przepisów moim zdaniem narusza art. 5 k.c. i stanowi nadużycie prawa.

    Należy też mieć na uwadze, że pojęcie "służy" ma szerszy zakres niż "korzysta".

    Czy przez tę przybudówkę biegną jakieś konstrukcje, instalacje, które służą do użytku przynajmniej właścicieli dwóch lokali?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    69serduszko69serduszko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy przez tę przybudówkę biegną jakieś konstrukcje, instalacje, które służą do użytku przynajmniej właścicieli dwóch lokali?----Nie biegną żadne konstrukcje.
    A moge nie należeć do wspólmoty????Jeżeli np.zrobie sobie wejście z drugiej strony i nie bede korzystać z wspólnek klatki.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] 69serduszko:[/cite]A moge nie należeć do wspólmoty????
    Oczywiście.
    Masz dwie możliwości:
    1) podział nieruchomości (na wspólnotową i Twoją);
    2) sprzedaż lokalu.
    Tylko wówczas nie będziesz należała do wspólnoty.
    Osobne wejście nic Ci nie da. Masz już osobny dach - i nic z tego nie wynika.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak jak napisałem wcześniej:
    Albo się od nich odłączysz, albo będziesz współfinansować wydatki.
    A w jaki sposób się odłączyć opisał Ci owner.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.