biurokracja w Waszych biurach

pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
edytowano lipca 2010 w Wolne tematy
Nurtuje mnie jedno pytanie, kiedy w tym kraju bedzie mniej biurokracji ???
Przyklad mam polecenie wpisac do kartoteki lokali,do programu w komputerze i jeszcze do zeszytu dlugopisem jedna sprawe, czy to jest potrzebne. Chce sie dowiedziec jak to jest gdzie indziej we wspolnotach ,zakladach budzetowych, spoldzielniach.

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zasad powinna być jedna. Dane wprowadza się tylko raz. Program ma być zintegrowany.
    Kartoteka ma byc w komputerze.
    Natomiast wpisywanie do zeszytu tych samych danych co są w komputerze, to już przegięcie.
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jest jeszcze jeden szczegol doswiadczeni pracownicy powyzej 50 lat nie znaja sie na programach i w rezultacie nowoczesne programy, sprzety zakupuja tylko dla prestizu ,zeby pokazac jak mozna zarzadzac jakosciowo ,a w rezultacie i tak wszystko prowadzone jest na zeszyt ;)
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pracownicy powyzej 50 lat nie znaja sie na programach
    Eee tam. To nie jest kwestia wieku. Masz niekumatych znajomych.
    Co oni robili przez ostatnie 15 lat, kiedy upowszechniała się komputeryzacja w Polsce?
    Serio uważasz, że człowiek w wieku 50+ nie jest w stanie niczego się nauczyć?
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    moi znajomi maja przyzwyczajenie do starych nawykow PRL-u kartka ,dlugopis ;)
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Młodzi ludzie przychodzący do pracy nie umieją nic.
    Nie potrafią napisać jakiegokolwiek pisma. Cierpią na dysortografię.
    Ich pierwsze pytanie, to ile będą zarabiać i dlaczego tak mało.
    Staruszków po 30-stce wysyłają na emerytury, i dziwią się że ci po 50-tce jeszcze żyją.


    Powyższe zdania są taką samą głupotą jak te co napisał pawlikp80...
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Powyższe zdania są taką samą głupotą jak te co napisał pawlikp80...
    a mowia ,ze jest wolnosc slowa ,a tu nie mozna od siebie cos napisac i komentowac bo to juz glupota.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wolność jest dla wszystkich.
    Ty masz prawo pisać, inni oceniać.
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wiec nasuwa sie jedno przyslowie, o wronach ... Kracz ,Kracz tak jak one ... :) czyli oceniaj i zwracaj uwage
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano lipca 2010
    Na tym forum też są ludzie po 50.
    Jestem wśród nich. Przestałem używać długopisu do pisania tekstów prawie 20 lat temu.

    Nie obrażaj się. Nie ma potrzeby.

    Ale to co napisałeś naprawdę jest głupotą. Bo głupotą zawsze jest uogólnianie. Mówienie, że "wszyscy" i że "żaden".
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pawlikp80 - uogólnianie to przywilej młodości. Młodzi często widzą świat biało-czarny (nigdy, zawsze, każdy Polak, nikt normalny itp.) i robią rewolucje, ale z tego się wyrasta. Ani to dobre, ani złe - tak po prostu jest.
    Piszesz "dlaczego w tym kraju" - czyli, że tak jak u ciebie w pracy jest wszędzie w Polsce? Pocieszę cię, nie jest :)
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] pawlikp80:[/cite]Przyklad mam polecenie wpisac do kartoteki lokali,do programu w komputerze i jeszcze do zeszytu dlugopisem jedna sprawe, czy to jest potrzebne.

    co to jest kartoteka lokalu? co się niej pisze?
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to prawda zaczynam narzekac w wieku 30 lat ,az strach pomyslec co bedzie za 10 lat ;) ale nawet mlodziez po studiach nie ma perspektyw na przyszlosc w tym kraju bez znajomosci taka jest prawda ;)
    co to jest kartoteka lokalu? co się niej pisze?
    w takiej kartotece znajduje sie wszystko co dotyczy mieszkan
    - dane lokatora i zameldowanych
    - stan licznikow ,media
    - skargi, zażalenia, zgloszenia itp.
    Jest program zintegrowany ,ktory zostal wdrozony do systemu w innych spoldzielniach wykorzystany jest w 70 % ,a w mojej 30 %.

    P.S.
    Przepraszam ,ze urazilem forumowiczow +50 itp.
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano lipca 2010
    Dziękuję za wyjaśnienie , ale taki element Kartoteka lokalu (choć różnie się nazywa w programach komp.) posiada każdy profesjonalny program do obsługi zarządzania / administrowania nieruchomościami.
    to prawda zaczynam narzekac w wieku 30 lat ,az strach pomyslec co bedzie za 10 lat ;)
    nic nie będzie , będą tzw ryczące 40-tki :bigsmile:
    Jest program zintegrowany ,
    a z czym jest zintegrowany? może jest kompatybilny z innymi modułami ?
    Komentarz edytowany weles1478
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    moze znacie ten program moim zdaniem jest to dobry program zaintegrowany, ale ponoc bardzo drogi firma UNISOFT.
    W mojej sp-ni przez to, ze 40-tki i 50+ nie kwapia sie do wprowadzania jest malo wykorzystywany. A do tego jeszcze jest powolny bo jak wszyscy zaczynaja cos tam wprowadzac na nim to sie czeka wiadomo ,ze lokator wymaga jak najszybszego zalatwienia sprawy.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] pawlikp80:[/cite]moim zdaniem jest to dobry program (...) A do tego jeszcze jest powolny
    No, no. Nie dość, że dobry, to jeszcze powolny.
    Może dlatego powolny, że:
    [cite] pawlikp80:[/cite]zaintegrowany
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No, no. Nie dość, że dobry, to jeszcze powolny
    ownerku, dobry humor od rana mi zaintegrowałeś, dziękuję :clap:

    OT - w buźkach kwiatka zwykłego znaleźć nie mogłam :(
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jest program zintegrowany ,
    a z czym jest zintegrowany?
    Zintegrowany między poszczególnymi modułami...
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To taki program "uszczelka" do wszystkiego się nadaje..:wink: i do zarządzania nieruchomościami i do sprzedaży menzurek ...:bigsmile:

    Jak do wszystkiego to do niczego. Pewnie jeszcze DOSowski.

    U nas administrator korzysta z Welesa.
    http://www.weles2fk.com/index.php/Weles2FK
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zintegrowany między poszczególnymi modułami...
    program jest zintegrowany mozna w nim robic wszystko - poczawszy od modulu wprowadzania lokatorow do kartotek lokali na nieruchomosci do rozliczenia prac remontowych na nieruchomosc. Dziala w systemie Oracle i sql dobrze okreslil weles1478 jest to "uszczelka" buhaha tylko jak serwer jest powolny to robi sie zator na laczach ;)
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pasuje w tej spoldzielni co robie wprowadzic nowe technologie to jak wyrzucic pieniadze w bloto ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.