przeciekające fundamenty

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano sierpnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam zalane korytarze piwniczne,muszę skorzystać z ciężkiego sprzętu w celu odkopania fundamentów, sprawdzenia izolacji, zakopanych studzienek ( brak mapy ) i rynien znajdujących się pod ziemią. Budynek sprzedany po obrysie, jakie pozwolenia są mi potrzebne? Administrator dostał wypowiedzenie na dzień 30-09-2010 r, i nie kwapi się do podjęcia decyzji, chyba chce mnie w ten sposób ''ukarać"

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano sierpnia 2010
    potrzebujesz zgody na zajęcie części działki - musisz określić dokładnie na jaki czas (jak go przekroczysz to kara, więc wpisz do umowy z wykonawcą, że on ją zapłaci) i w jakim celu + zobowiązać się do przywrócenia stanu pierwotnego. Zrób dużo fot, żeby potem ci np. gmina nie kazała układać nowego chodnika albo niwelować, poziomować terenu lub drzew dosadzać.
    Na pewno nie da się ustalić przyczyny bez rozkopywania? Może zwykłe zasuwy burzowe wystarczy wymienić a administrator specjalnie wpuszcza cię w koszty?
    Mnie chyba czeka wymiana tras kanalizacyjnych i to będzie baaardzo drogie. Zna ktoś dobrego projektanta w Warszawie?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie prościej wystąpić do właściciela lub zarządcy infrastruktury? Będziesz nie tylko kopać na nie swoim terenie, ale również będziesz szukać nie swojego uzbrojenia. A jak je już znajdziesz, to co wtedy? Będziesz przebudowywać cudze sieci?

    Zastanawiają mnie te rynny pod ziemią. Z reguły rynny występują pod dachem, wzdłuż połaci. Ktoś je zdjął i zakopał? O co chodzi?

    Pozdr.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajniczku kochany, jej o rury spustowe na pewno chodzi i z nich ich odpływ
    Ja też dopiero od niedawna taka mundra sie zrobiłam, że nawet i pas nadrynnowy mnie nie przeraża, ale dla zwykłego (czytaj normalnego) człowieka rynna to jest pionowa rura, nie pozioma ;)
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano sierpnia 2010
    Niestety, ja też dopiero uczę się , nie jestem budowlańcem lecz ekonomistą. Rury spustowe bo o nich myślałam, jedno jest pewne nie ma planów w gminie,teren cudzy bo gminny.
    Podobna sytuacja zaistniała w sąsiednim budynku, studzienki były po drugiej stronie ulicy.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szukanie przyczyny zalania piwnic metodą odkrywką jest bardzo kosztowne. Taniej będzie najpierw zatrudnić fachowca i zdiagnozować m.in. zasuwy burzowe. On zajrzy też do studzienek i może wystarczy tylko jedną przepchać pod ciśnieniem.
    Najpierw poczytaj dokładnie co jest w 5-letnim przeglądzie budowlanym. Może już tam znajdziesz wskazówki? Jak go nie masz, to i tak musisz go zlecić, wiec zrób to najpierw i będziesz miała listę prac do wykonania na długo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.