wniosek o odwołanie zarządu

moby34moby34 Użytkownik
edytowano sierpnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,

poszukuję osoby z Łodzi, która pomogłaby w przygotowaniu sądowego wniosku o odwołanie zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej.
Proszę o kontakt w tej sprawie poprzez wiadomość prywatną lub na adres e-mail: moby34@o2.pl

pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A bez sądu się nie da?
  • Opcje
    moby34moby34 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niestety, bez sądu już się nie da. Zarząd "sterroryzował" część mieszkańców - pozostała część nie posiada wymaganej większości. Dlatego też jedynym sposobem na dzień dzisiejszy jest wniosek sądowy.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A masz jakies argumenty? Czy też bedziesz gołosłowny?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] moby34:[/cite]Witam,

    poszukuję osoby z Łodzi, która pomogłaby w przygotowaniu sądowego wniosku o odwołanie zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej.

    Nie można sądownie odwołać zarządu. To duża wspólnota mieszkaniowa?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Najważniejsze, ile macie lokali?
  • Opcje
    jQjQ Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Możesz skorzystać z art 26 pkt 1 Ustawy o Własności Lokali

    Jeżeli zarząd nie został powołany lub pomimo powołania nie wypełnia swoich obowiązków albo narusza zasady prawidłowej gospodarki, każdy właściciel może żądać ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd, który określi zakres jego uprawnień oraz należne mu wynagrodzenie. Sąd odwoła zarządcę, gdy ustaną przyczyny jego powołania.

    Pytanie, czy po ustaniu przyczyn powołania zarządcy, jeśli było nim działanie zarządu na szkodę wspólnoty, władzę nad wspólnotą obejmie ten sam zarząd?
  • Opcje
    moby34moby34 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam,

    źle się wyraziłem, chodziło mi o odwołanie zarządu i ustanowienie zarządcy przymusowego przez sąd. To jest duża wspólnota. Jest to działanie na szkodę wspólnoty i raczej mam dowody.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    takie coś
    http://zarzadca.pl/wzory-pism-sadowych/wnioski/81-wniosek-o-ustanowienie-zarzadcy-przymusowego.html
    dotyczy odwołania zarządcy (administratora) nie zarządu wm
    Zarząd właścicielski odwołać możesz tylko uchwałą nie sądem.
    Daj przykłady tych "działań na szkodę wspólnoty" to może coś wymyślimy
  • Opcje
    moby34moby34 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarząd jest od 10 lat praktycznie w niezmienionym składzie.
    - nie chce udostępniać dokumentów WM, uchwaly chroni aż do momentu uprawomocnienia się,
    - podpisuje, co tylko administrator podsunie do podpisu
    - nie dba o koszty wspólnoty
    - akceptuje faktury i płaci za nie jeszcze przed realizacją usługi (2-3 tygodnie wczesniej), przez co jeżeli usługa nie zostanie wykonana zgodnie z oczekiwaniami, nie mamy możliwości wstrzymania sie z zapłatą aż do doprowadzenia usługi do prawidłowego stanu
    - nie prowadzi przetargów na wykonanie usługi, akceptuje każdą firmę podsuniętą przez administratora, co skutkuje wysokimi kosztami
    - brak nadzoru nad poczynaniami administratora (zasada my się dobrze znamy, więc sobie ufamy)


    dodatkowo informuje, że wszystkim zajmuje sie "zarządca" (choć mamy administratora) i oni o niczym nie decydują.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niestety, w sądzie nic nie zdziałasz
    Póki nie przekonasz sąsiadów i sam do zarządu wm nie wejdziesz nic się nie zmieni
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] moby34:[/cite]
    - nie chce udostępniać dokumentów WM, uchwaly chroni aż do momentu uprawomocnienia się


    Zarząd ma obowiązek udostępniać dokumenty, jeżeli rzeczywiście ukrywa dokumentację, to jest to podstawa do ustanowienia zarządcy przymusowego.
    Jak mam rozumieć stwierdzenie "chroni uchwały aż do momentu uprawomocnienia się"?

    [cite] moby34:[/cite]

    - akceptuje faktury i płaci za nie jeszcze przed realizacją usługi (2-3 tygodnie wczesniej), przez co jeżeli usługa nie zostanie wykonana zgodnie z oczekiwaniami, nie mamy możliwości wstrzymania sie z zapłatą aż do doprowadzenia usługi do prawidłowego stanu

    Jeżeli jesteście Państwo w stanie to udowodnić porównując wyciągi bankowe z dokumentacją odbiorową wykonanych prac i nie jest to jednostkowy przypadek, lecz praktyka, to kolejna przesłanka zastosowania art. 26 uwl.

    Wszystko jest kwestią przeprowadzenia postępowania dowodowego, jednak zarządca przymusowy to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie, sprawdza się w zupełnie patologicznych sytuacjach.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    jQjQ Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zrób tak:
    1. Wezwij zarząd do okazania Ci dokumentów wspólnoty, najlepiej wszystkich. Wyznacz termin - góra 14 dni. Wyślij za potwierdzeniem odbioru do zarządu (jeśli macie ogólną skrzynkę) i na adres każdego z członków z osobna. Po upłynięciu tego terminu zawiadom prokuraturę, składając zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 276 KK. To są dokumenty wspólnoty i zarząd ma obowiązek okazywać je na każde żądanie członków wspólnoty
    2. Sprawdź, czy w poprzednim roku (bo w tym zarząd ma na to jeszcze czas) był wykonywany przegląd techniczny budynku. Jeśli nie, zawiadom PINB. Może być też tak, że przegląd był fikcyjny - 300 zł w łapę, pieczątka i git.
    3. Spójrz, co przekracza czynności zwykłego zarządu i ustal, czy zdarzyło się zarządowi przekroczyć uprawnienia. U mnie takie jaja były.

    Czy u was zarząd zrywa informacje wywieszane przez mieszkańców? Jak nie, to wywieszaj wszystko co masz, a najlepiej wrzucaj mieszkańcom do skrzynek. Troszkę wydasz na wydruki, ale czego się nie robi dla dobra wspólnoty :-)
    Podobnie patologiczna sytuacja była w mojej wspólnocie, co doprowadziła ją prawie do bankructwa. Na szczęście wziąłem sprawy w swoje łapki :-) Najważniejsze, abyś dobrał sobie ludzi nie bojących się podejmowania decyzji. Ja niestety źle dobrałem wspólników i teraz nie dość, że bujam się ze starym zarządem, to jeszcze z nimi ...
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Popieram zdanie koziorozki.
    Bez poparcia innych właścicieli nic nie zdziałasz. Jedynie możesz skończyć jako oszołom.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No i jak sie sprawy potoczyly?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.