Rezygnacja z funkcji czlonka zarzadu
abm12
Użytkownik
W naszej wspolnocie jest zarzad skladajacy sie z trzech osob, na ostatnim zebraniu jedna osoba oswiadczyla ze rezygnuje z funkcji czlonka zarzadu. Co trzeba zrobic zeby prawnie wszystko bylo w porzadku.Chcemy zeby zarzad skladal sie teraz z dwoch pozostalych osob.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Jeżeli brak uchwał w zakresie ilości osób, to wobec rezygnacji jednego członka zarząd działa w składzie, który pozostał.
Czy zarząd waszej wspólnoty pobiera wynagrodzenie?
Jednakże przy odpłatnym zleceniu, jeżeli nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie odpowiedzialny jest za szkodę (art. 746 k.c).
Pomocne orzecznictwo:
z uzasadnienia wyroku Sądu Najwyższego z dnia 11 września 2002 roku, VCKN 1152/00:
" podkreślono, że wynikająca z przytoczonych unormowań możnośc bezwarunkowego wypowiedzenia zlecenia dotyczy tylko umów zawartych pod tytułem darmym. W sytuacji, w której przyjmujący zlecenie zobowiązał się wykonac czynnośc za wynagrodzeniem, dający zlecenie może je wypowiedziec tylko z ważnych powodów. Jeżeli uczyniono to bez ważnego powodu, wypowiedzenie jest wprawdzie skuteczne i prowadzi do wygaśnięcia stosunku prawnego, ale dający zlecenie jest zobowiązany da przyjmującemu odszkodowanie za straty wynikłe z rozwiązania umowy".
Notariusz nie jest konieczny, a w zasadzie nie jest wskazany.
Minimalny skład Zarządu to jedna osoba.
Zarząd zawsze może udzielić pełnomocnictwa do tzw podpisu finansowego. Wariantów moze byc wiele.
Musicie się spieszyć, bo grozi wam paraliż w płatnościach zobowiązań .
Konieczność złożenia 3 podpisów wynika zapewne z dyspozycji, złożonych przez zarząd w banku (np. z karty podpisów) - wystarczy je zmienić.
Uchwała jest potrzebna wówczas, jeżeli takie postanowienie (o 3 podpisach) zawarliście w uchwale i teraz chcielibyście to zmienić.