Administrator i rozliczenia miesięczne

elan124elan124 Użytkownik
edytowano sierpnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mój Administrator "za karę" nie nalicza już drugi miesiąc rozliczeń miesięcznych za mój lokal mieszkalny. Jest w tym mały kłopot, ponieważ to mieszkanie wynajmuję komuś. Jest na to jakaś dobra rada ?

Komentarze

  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano sierpnia 2010
    [cite] elan124:[/cite]Mój Administrator "za karę" nie nalicza już drugi miesiąc rozliczeń miesięcznych za mój lokal mieszkalny.

    A tak konkretnie o jakie rozliczenia chodzi?.
    Rozliczeń najemców swoich lokali, rozlicza sam właściciel.

    Wspólnota dokonuje rozliczeń właścicieli raz do roku, w pierwszym kwartale. (art.29 UoWL)
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mamy własną kotłownię i rozliczamy się ze zużytego ciepła (gaz) przeznaczonego na potrzeby c.w.u. (w zimie jeszcze c.o.). Poza tym miesięcznie rozliczamy się m.in. ze zużycia wody wodociągowej. Taki mamy regulamin. Istotne jest złośliwe odstąpienie Administratora od swoich obowiązków (płacę jemu co miesiąc za tzw. administrację) w postaci miesięcznego rozliczenia albo jak chcesz naliczenia.
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite] Istotne jest złośliwe odstąpienie Administratora od swoich obowiązków (płacę jemu co miesiąc za tzw. administrację) w postaci miesięcznego rozliczenia albo jak chcesz naliczenia.

    Sprawdź Ty lepiej co On ma w umowie o administrowanie zapisane?
    Przypuszczam, że jest jakaś niespójność pomiędzy Waszymi regulaminami i jego obowiązkami wynikającymi z umowy o administrowanie.

    A może nie ma odczytów z Twojego lokalu ? Czy inni właściciele też nie otrzymują tych rozliczeń?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]Istotne jest złośliwe odstąpienie Administratora od swoich obowiązków (płacę jemu co miesiąc za tzw. administrację) w postaci miesięcznego rozliczenia albo jak chcesz naliczenia.
    Zwróć się do niego na piśmie (za potwierdzeniem odbioru) z zapytaniem, dlaczego nie otrzymujesz miesięcznych rozliczeń.
    Macie podjęty uchwałą regulamin rozliczania kosztów c.w.u., c.o., z.w. więc obowiązek dla administratora jest ustalony, a on wywiązując się z niego powinien wszystkich właścicieli traktować równo.

    O jakiej "karze" wspominasz?



    ___________________________________

    Post nr 14.
    Lubię rzetelną ewidencję. :winkkiss:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Haneczka:[/cite]
    Macie podjęty uchwałą regulamin rozliczania kosztów c.w.u., c.o., z.w. więc obowiązek dla administratora jest ustalony

    O ile został ujęty w umowie zawartej ze wspólnotą.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wy mówicie o sytuacjach normalnych a nie o patologiach, u mnie jest to drugie.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano sierpnia 2010
    [cite] elan124:[/cite]Wy mówicie o sytuacjach normalnych a nie o patologiach, u mnie jest to drugie.
    To trochę ochłoń i napisz, na czym polega owa patologia.
    [cite] Zarządca:[/cite]
    [cite] Haneczka:[/cite]
    Macie podjęty uchwałą regulamin rozliczania kosztów c.w.u., c.o., z.w. więc obowiązek dla administratora jest ustalony
    O ile został ujęty w umowie zawartej ze wspólnotą.
    Wynikałoby, że jednak ten obowiązek ma ujęty w umowie, bo elan124 (skąd ja Go znam? :cool: ) jest szturchany w ramach jakiejś tam "kary":
    [cite] elan124:[/cite]Mój Administrator "za karę" nie nalicza już drugi miesiąc rozliczeń miesięcznych za mój lokal mieszkalny.

    ___________________________________
    Post nr 15.
    Lubię rzetelną ewidencję. :winkkiss:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiem o kim myślisz, ale to nie ten sam, choć rodzinny znajomy :shocked:
    Patologia polega na tym, że wysłałem kilka pism do zarządu na temat jakości zarządzania. Razem ze mną podpisało te pisma 6 osób na 18 lokalową wspólnotę. Ja i tylko ja "za karę" nie otrzymałem miesięcznego naliczenia, w jednym miesiącu i w następnym. Ot i wszystko !
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może zamiast pisać do zarządu zaproponuj współpracę/pomoc?
    Jak tych 6 sąsiadów cię poprze to i do zarządu cię niedługo wybiorą i po kłopocie
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jest niemozliwe. Ja i moi sąsiedzi chcą zmiany tego "zarządu" sąsiedzko-towarzyskiego na kogoś z zewnątrz. Kłopot jest tylko z "demokracją" w głosowaniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.