Miejsce parkingowe przed samym wejściem do mieszkania

barkucbarkuc Użytkownik
Witam!Bardzo proszę o pomoc.w styczniu tego roku kupiłam mieszkanie należące do wspólnoty mieszkaniowej.Mieszkanie znajduje się w bloku,z tym że mam odzielne wejście od zewnątrz.Na przeciwko moich dzrwi wejściowych znajduje się jedno miejsce parkingowe,na który często współlokatrzy parkują nawet dwa samochody tarasując mi przy tym wejście do własnego domu.Co mam zrobić do kogo się zgłosić,byłam już z tą sprawą u dyrektora Wspólnoty ale On niewiele mi pomógł,mówił żeby dogadać się z ludzmi jeśli chcę tam postawić słupek żeby nie parkowali,niestety z ludzmi nie idzie się dogadać bo to tylko ludzie....Czy mam jakąś szansę żeby to miejsce parkingowe zostało zagrodzone,skasowane?
Czy jeśli tacy Panowie zaparkują w ten sposób, a wezwę policję to mi pomoże????

Komentarze

  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Słupek to najlepsze rozwiązanie. Jak mamy do czynienia z miejscem do parkowania, którego nie ma w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu to problem winien być rozwiązany przez Zarząd lub administratora budynku. Proszę określić czy naruszone są poniższe przepisy :


    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

    § 19. 1. Odległość wydzielonych miejsc postojowych, w tym również zadaszonych, lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku mieszkalnym, budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem hotelu, budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także od placu zabaw i boiska dla dzieci i młodzieży, nie może być mniejsza niż:

    1) 7 m - w przypadku 4 stanowisk włącznie,

    2) 10 m - w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie,

    3) 20 m - w przypadku większej liczby stanowisk, z uwzględnieniem § 276 ust. 1.

    2. Odległość wydzielonych miejsc postojowych lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od granicy działki budowlanej nie może być mniejsza niż:

    1) 3 m - w przypadku 4 stanowisk włącznie,

    2) 6 m - w przypadku 5-60 stanowisk włącznie,

    3) 16 m - w przypadku większej liczby stanowisk.

    3. Odległości, o których mowa w ust. 1 i 2, stosuje się do sytuowania wjazdów do zamkniętego garażu w stosunku do okien budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także placów zabaw i boisk dla dzieci i młodzieży.

    4. Zachowanie odległości, o których mowa w ust. 1 i 2, nie jest wymagane przy sytuowaniu miejsc postojowych między liniami rozgraniczającymi ulicę.

    § 20. Miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają wyłącznie osoby niepełnosprawne, mogą być usytuowane w odległości nie mniejszej niż 5 m od okien budynku mieszkalnego wielorodzinnego i zamieszkania zbiorowego oraz zbliżone bez żadnych ograniczeń do innych budynków. Miejsca te wymagają odpowiedniego oznakowania.
  • Opcje
    barkucbarkuc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    moje nieszkanie było przerobione z powierzchni sklepowej dlatego teraz został tam podjazd który był przeznaczony dla dostawców z towarem,teraz ludzie to wykorzystują na parkowanie nie zwracając przy tym uwagi że ja nie mam dojścia do własneho domu,a zarządca ręce rozkłada....
  • Opcje
    andrzej 55andrzej 55 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podjazd - czyj to teren? Wspólnoty czy miasta. Jeżeli wspólnoty policja nie pomoże. Bardzo ważna jest tu odległość tego podjazdu od Pani okna. Jeżeli jest mniejsza niż 7 m, Zarząd lub Zarządca musi interweniować.
    Pozdrawiam.
  • Opcje
    barkucbarkuc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuję za pomoc,jest napewno mniej niż 7 m,będę walczyć o postawienie słupka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.