ogrzewanie

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano sierpnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Część właścicieli postanowiła wymienić grzejniki żeliwne na panelowe o takiej samej mocy ale nie wiem czy podzielniki zamontowane na panelowych będą na takiej samej zasadzie działały.
Nie chcę mieć skłóconych właścicieli a nie mam pewności czy wyrażając zgodę nie działam na niekorzyść którejś ze stron. Do żeliwnych są dociskane odpowiednim kluczem a do panelowych przyklejane ( podzielniki )

Komentarze

  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Cześć Helenka.
    Różny sposób mocowania podzielników wynika tylko i wyłącznie z różnicy w konstrukcji grzejników. Do grzejników stalowych płytowych nie można zastosować takiego mocowania, jak do żeliwnych, bo nie ma żeber, więc nie ma możliwości montażu obejmy.

    W grzejnikach panelowych stosuje się wkręty zgrzewane M3 do powierzchni grzejnika. Pomiar jest taki sam. Podzielnik musi być umieszczony w połowie długości i na w 3/4 wysokości. Twierdzi się, że jest to najbardziej reprezentatywny punkt.

    Jednak, moje przesłanie jest zupełnie inne: jeśli tylko jest na to cień szansy to pozbądź się tego badziewia i zapomnij w ogóle o problematyce podzielników kosztów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.