Pozbawienie prawa do korzystania z czesci wspolnej.
rustecki
Użytkownik
W ostatnich dniach Zarzad mojej Wspolnoty podzielil miejsca parkingowe na przydomowym parkingu, utworzonym na czesci wspolnej. Miejsc nie starczylo dla wszystkich, wiec przeprowadzono losowanie, w ktorym prawdopodobnie nie brano mnie pod uwage. Miejsc parkingowego nie otrzymalem. Czy dzialanie Zarzadu Wspolnoty jest zgodne z prawem,gdyz wydaje mi sie,ze powyzsza decyzja pozbawiony zostalem prawa do korzystania z czasci wspolnej. Czy wiekszosc, w drodze glosowania ma prawo pozbawic takiego prawa chocby jednego wspolwlasciciela czesci wspolnej? C:cry:o teraz moge zrobic?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Nie, nie ma prawa.
art.12.1. uowl:
Właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem.
Pisz pismo do zarządu (koniecznie za potwierdzeniem odbioru), że nie zgadzasz się z takim rozwiązaniem ponieważ jest ono niezgodne z prawem. Parkuj tam, gdzie jest miejsce i gdzie uważasz za stosowne postawić swój samochód.
Poinformuj zarząd, że skierujesz sprawę do sądu, w przypadku utrudniania Tobie korzystania z nieruchomości wspólnej - to tak w pakiecie małego straszaka.
Rób swoje i poczekaj, co będzie dalej.
Skoro, przez ten "figlarny" Los :cool: , zabrakło dla Ciebie miejsca - to gdzie parkujesz?
Uchwała jest więc nieważna i tylko konflikty będzie rodzić niepotrzebne.
A także wtedy, gdy wprowadzi się wyłączność korzystania za odpłatnością na rzecz wspólnoty - wspólnota będzie miała pożytki, ale część właścicieli nadal będzie pozbawiona miejsc postojowych. Oni nie odczują żadnej poprawy.
Intencją podejmowania takich uchwał jest chęć uporządkowania bałaganu, stworzonego często przez dewelopera i władze miasta / gminy (brak zapisów w planie miejscowym o ilości miejsc postojowych na 1 lokal lub zbyt mała ilość miejsc). Wiadomo jednak, że w wielu miastach zapewnienie wystarczającej ilości miejsc postojowych jest niewykonalne.
Wprowadzanie zasad wyłączności korzystania za odpłatnością ponownie dzieli właścicieli lokali na tych biednych i bogatych,
poza tym z punktu widzenia społecznego jest to niesprawiedliwe.
Każdy właściciel widział, gdzie kupuje lokal i czym może dysponować - wg zasady "widziały gały - co i gdzie kupowały"
W celu uporządkowania bałaganu w parkowaniu pomocnym jest prawo o ruchu drogowym (po noweli ) i jego skuteczne egzekwowanie