Obowiązki zarządcy wpółnoty mieszkaniowej

wiktor990wiktor990 Użytkownik
1. Czy nie będąc na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej zarządca ma obowiązek poinformowania mnie pisemnie o podjętych uchwałach.

2. Art. 23 pkt 3 UWL umówi tj. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie - wobec tego jaki okres ma zarządca na wysłanie pisemnego powiadomienia, jeżeli nie wywiąże się jakie mogą grozić za to konsekwencje.

3. Czy można zażądać pisemnej odpowiedzi od członków zarządu, zarządcy czym kierowali się przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji .

Komentarze

  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    /trzeba uczestniczyć na zebraniu i twoje pytania staną się bezprzedmiotowe/ jeśli z ważnych przyczyn nie mogłeś uczestniczyć na zebraniu to mogłeś wyznaczyć pełnomocnictwo.Twoje pytania są /poniżej pasa a inaczej nie na miejscu/pozdrawiam.
  • Opcje
    wiktor990wiktor990 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co to znaczy pytania są bezprzedmiotowe (poniżej pasa) - Proszę odpowiedzieć na pytania ma obowiązek czy też nie ma - Ponadto uważam iż zajmowanie jakiekolwiek stanowiska wiąże się z odpowiedzialnością i z każdej podjętej decyzji trzeba się rozliczyć.
    Jednocześnie zdaję sobie sprawę, iż w moim interesie jest uczestniczenie w zebraniu, jak i w moim interesie jest wymagać i rozliczać, w końcu nikt nic za darmo w czynie społecznym nie robi.
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1.2. TAK, O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie - czaso-okres nie jest ustalony - albo jest Pan powiadomiony albo nie - konsekwencje żadne poza tym, że możecie zrezygnować z usług takiego zarządcy.
    3. Jak pytanie dotyczy podjętych uchwał to i tak odpowie, że decyzje podejmują właściciele lokali a nie zarządca.
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drobne uzupelnienie, Wiktor990:

    od daty powiadomienia masz 6 tygodni na zaskarzenie uchwaly! I to wlasnie jest jedyny sens powiadamiania o podjetych uchwalach z pilnowaniem daty!
  • Opcje
    wiktor990wiktor990 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję

    Dalej nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie pierwsze i trzecie tj.

    1. Czy nie będąc na zebraniu wspólnoty zarządca (zarząd) ma obowiązek poinformowanie mnie pisemnie o podjętych uchwałach.
    3. Czy można zażądać pisemnej odpowiedzi od członków zarządu, zarządcy czym kierowali się przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji.

    Ww. pytania nie są by zagrywać poniżej pasa tak jak zasugerował "jan" tylko z obawy o działanie trzech panów na szkodę wspólnoty, którzy posiadają pakiet większościowy udziałów (3 panów decyduje o 20 rodzinach którzy na pierwszym zebraniu wyrazili się jasno iż to oni posiadają większość udziałów), prowadzą firmy budowlane, zarządcę którego wybrali na zarządzanie wspólnotą okazał się kolegą jednego z trzech panów.
  • Opcje
    andrzej 55andrzej 55 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1. Jeżeli nad uchwałami głosowano tylko na zebraniu, Zarząd nie ma takiego obowiązku.
    2. Pisemnej raczej nie. Można zwołać zebranie zgodnie z art.31 pkt b UWL, i tam zadać członkom Zarządu pytania. Dlaczego piszę raczej - nie wiem czy w Regulaminie lub Statucie (dokumenty nieobowiązkowe) nie ma zapisu o odpowiedziach pisemnych na pytania właścicieli lokali ( w mojej wspólnocie taki zapis jest).
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Również uważam, że jeżeli nad uchwałami głosowano i zostały one podjęte na zebraniu, to zarząd nie ma obowiązku powiadamiać właścicieli o ich treści
    (można jednak spotkać odmienny pogląd).

    Zawsze właściciel może zwrócić się do zarządu o wyjaśnienie motywów podejmowanych decyzji, jednak skoro we wspólnocie mają miejsce konflikty, rzeczywiście rozsądne byłoby zwołanie zebrania celem wyjaśnienia wątpliwości.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.