Aaptacja poddasza a termomodernizacja

dracodraco Użytkownik
edytowano września 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,

W tym roku wykupiłam zaadaptowane powierzchnie strychowe (lokal jest wyodrębniony i dołączony do mieszkania, które znajduje się niżej – w skutek tego powstało mieszkania dwupoziomowe). Adaptację wykonałam sama. Są to pomieszczenia gospodarcze z pralnią. W tym roku wspólnota mieszkaniowa do której należę, powzięła uchwałę o ociepleniu budynku tj. ściany budynku plus ostatnia kondygnacja czyli stropodach. Moja adaptacja została pominięta. Ściany będą ocieplone jednak dach pokryty papą nie. (Jest możliwość położenia styropapy na istniejące poszycie dachu). Czy jest to zgodne z prawem, że moja adaptacja jest pominięta w tym przedsięwzięciu, a kredyt zaciągany przez wspólnotę mam spłacać równorzędnie przez następne 20 lat. Za zaadaptowane pomieszczenie również płacę fundusz remontowy.

DRACO

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uważam, że masz rację.
    Dach jest częścią wspólną i powinien być ocieplony na koszt wspólny.
    Nie ma znaczenia, że korzyści z ocieplenia dachu odniesiesz tylko Ty - podobnie jest przecież ze stropodachem - na jego ociepleniu skorzystają wyłącznie właściciele lokali na najwyższej kondygnacji.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Też tak uważam, to kodeksowy przykład, gdy "większośc krzywdzi mniejszośc".
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mowa jest o termomodernizacji.
    Audyt wskazuje gdzie należy ocieplić, aby podnieść standard cieplny budynku i powstały oszczędności.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgadza się. Mowa jest o termomodernizacji. Audyt nie ma tu nic do rzeczy. W audycie można co najwyżej stwierdzić, czy docieplenie jest opłacalne, czy nie. Jeśli już jest docieplenie, to nie ma dyskusji, gdzie docieplać, ponieważ podstawową zasadą docieplenia jest zachowanie ciągłości izolacji, a ciągłość izolacji oznacza docieplenie wszystkich przegród stykających się z powietrzem zewnętrznym.

    Poza tym, opracowanie pod tytułem audyt, jest wykonywane tylko przez człowieka. Czasem mądrego, a czasem głupiego. Czasem fachowca, a czasem ignoranta. Proszę więc nie traktować audytów, jak Biblii Tysiąclecia. To, że ktoś coś napisał w audycie, to jeszcze nie oznacza, że tak ma być.

    Pozdr.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.