Powrót do poprzedniego wątku (nieważność uchwały)

HandoHando Użytkownik
edytowano września 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
powracam do watku niezrealizowania przez zarzad uchwaly, ktora podjeta zostala w 2009 r. Wyslalem do zarzadu pisamo z zapytaniem jak to sie ma do kwestii prawnej uchwalnych uchwal. Przypomne: WM uchwalila remont (wymiane poziomu rur w piwnicy 2009) Sposrod wszystkich wlascicieli mieszkan dokonalem jedynnie ja wplaty na poczet tego remontu, a zarzad nie windykowal pozostalych, tylko odswiezyl uchwale w tym roku.
i zaczeli na szczescie wymiane rur. Ale pytanie moje brzmi nastepujaco. Moze od razu zacytuje list od zarzadu: "W 2009 r. jedynie Pan dokonal przedplaty za przedmiotowy remot, zgodnie z przepisami w podjetej uchwale, jezeli wlasciciele lokali wyodrebnionych nie zgromadza srodkow finansowych przypadajacych na remont, to powoduje to niewaznosc uchwaly. I taka sytuacja zaistniala w roku ubieglym."
Moje pytanie dotyczy tej uchwaly. Co to za uchwalanie i jakie ono ma sens? Czy zgodnie z prawem nie powinien zarzad windykowac wlascicieli lokali? Czy taka ustawa moze sobie wygasac z powodu braku wplywow? Bardzo prosze o porade.

Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Hando:[/cite]"W 2009 r. jedynie Pan dokonal przedplaty za przedmiotowy remot, zgodnie z przepisami w podjetej uchwale, jezeli wlasciciele lokali wyodrebnionych nie zgromadza srodkow finansowych przypadajacych na remont, to powoduje to niewaznosc uchwaly. I taka sytuacja zaistniala w roku ubieglym."
    Uchwała raz podjęta wymaganą większością głosów jest ważna i obowiązuje aż do jej uchylenia przez sąd lub samych właścicieli.
    Czy rzeczywiście w uchwale był zapis, że uchwała wygasa, jeśli nie będzie wpłat?
    To zupełnie nieracjonalne - taka uchwała z góry jest skazana na niepowodzenie. Właściciele wiedzą, że za niewykonanie uchwały nic im nie grozi - najwyżej nie będzie remontu. Zamiast tego należało przypomnieć, że wobec właścicieli, którzy nie wpłacą w terminie, będzie wszczęta windykacja - chociaż windykować należy i bez przypominania.
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dlatego w odpowiedzi na pismo zarzadam kopie uchwaly, ale nie podejrzewam, zeby byl taki zapis, bo tak jak piszesz uchwala nie mialaby sensu
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano września 2010
    Wracając do Twoich pytań:
    [cite] Hando:[/cite]Co to za uchwalanie i jakie ono ma sens?
    Nie ma sensu.
    [cite] Hando:[/cite]Czy zgodnie z prawem nie powinien zarzad windykowac wlascicieli lokali?
    Powinien. Zaniechanie windykacji należności to błąd, przynoszący wspólnocie straty - te środki mogły procentować na lokacie; windykacja dałaby dodatkowe wpływy (odsetki za zwłokę).
    [cite] Hando:[/cite]Czy taka ustawa moze sobie wygasac z powodu braku wplywow?
    Uchwała, nie ustawa.
    Zarząd twierdzi, że brak wpłat na remont powoduje nieważność uchwały. To nieprawda, uchwała jest ważna.

    Co się stało, że remont jednak rozpoczęto? Nowa uchwała zdziałała cuda, czy zarząd zaczął ścigać dłużników?
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Cytuje: "wlasciciele ... i ... maja nadplaty na koncie indywidualnym, ktore pokrywaja koszty jakie przypadaja n aplanowany remont wymiany instalacji. Wplaty dokonal rowniez wlasciciel lokalu ... W chwili obecnej nie ma wplaty wlasciciela lokalu nr ... do ktorego wystosowalismy ponaglajace pismo i Pana."
    Sek w tym, ze oni dopiero wysylaja pisma do nich po mojej interwencji, ale dopiero w tym roku. W zeszlym nie wysylali, albo bez skutku. Nie wiem sam. W pismie im napisalem, ze ich do sadu podam i zaczeli ludzi ponaglac. (Ale dlaczego ponaglaja ich miedzy innymi moim pismem!!!!!! ) Uchwala byla 2 lutym 2009!!! Czyli z pisma wnioskuje, ze ustawa wygasla w zeszylym roku, bo w tym roku ponawialismy uchwale (zarzad zmianial date starej na zebraniu)
    Czy moze w takiej uchwale byc zapis, ze ona wygasa w razie braku srodkow przekazanych przez wlascicieli???
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Hando:[/cite]
    Czy moze w takiej uchwale byc zapis, ze ona wygasa w razie braku srodkow przekazanych przez wlascicieli???

    Nie wiem jak rozumiec taki zapis? Mam na myśli termin wygaśnięcia, bo zwykle nie ma jeszcze środków po podjęciu uchwały dopóki właściciele ich nie wpłacą.
    Proszę może zacytowac dosłowne brzmienie tej uchwały.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zwroce sie jeszcze raz do zarzadu, by przeslali mi kopie tej uchwaly i powroce do watku. Dziekuje na razie za podpowiedzi. Pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.