Lokator kradnie prąd

HandoHando Użytkownik
edytowano września 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam ponownie,
lokator z parteru kradnie prad, podpina sie pod klate. Na poczatku roku uchwalilismy uchwale, aby to sprawdzic, bo mielismy pewne podejrzenia co do tego mieszkanca. Zarzad pisze: Lokator mieszkania ... kradnie prad z pionu zakladow Energetycznych, ktory to zostal poinformowany. WM nie jest obciazona za nielegalny pobor energii elektrycznej".
Ale przeciez WM mieszkaniowa jest obciazona, bo roczny rachunek z klatki schodowej wyniosl 2 X tyle co zwykle. Co robic?

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Hando: Co robic ?
    Każdy elektryk z uprawnieniami SEP-owskimi może tobie (Wam) podpowiedzieć. Pozdrawiam
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mi chodzi o zadanie i reakcje zarzadu, a nie o to co my mozemy robic... Mysle, ze to zadanie zarzadu. Uchwala byla w lutym tego roku, a pani mi pisze, ze zawiadomili energetyke. I co??? i dalej nic nie wiedza? Mamy pazdzernik... A gosc kradnie prad, a my pozniej bedziemy placic z opieszalosc...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Hando: A gość kradnie prąd
    To trzeba udowodnić ! Pamiętaj, że to sąsiad wam chyba kradnie prąd, a nie energretyce.
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to juz chyba zarzad sie dowiedzial, ze lokator kradnie. Czytaj cytat!
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano września 2010
    [cite] Hando:[/cite]pani mi pisze, ze zawiadomili energetyke.
    Dostawca energii elektrycznej nie będzie się interesował, co się z nią dzieje ZA licznikiem wspólnoty. Ważne, żeby wspólnota zapłaciła rachunek. Dochodzenie należności od złodzieja i ewentualne kroki prawne to problem okradanej wspólnoty, a nie osób trzecich.

    Należy wezwać zarząd do działania, bo jego bierność przynosi straty wspólnocie.
    Odpowiedzialność ponoszą: złodziej i zarząd, który złodziejstwo toleruje.
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    i tez tak mysle, dlatego nie rozumiem pisma zarzadu i sie wkurr..... maksymalnie! On wysyla do energytyki pismo, niby nie wiem po co....
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiście rady ownera są słuszne. Winny jest Zarząd złodziejstwa. zarząd do wymiany, następny również, i tak po kolei...... Z zaciekawieniem wysłucham wskazówki ownera jak on wezwałby Zarząd do działania.
    Hando - uchwaliliście jakąś uchwałę odnośnie tego mieszkańca? Jestem ciekaw jaką? Rozumiem,że nie interesuje Ciebie odpowiedź Zarządu w tej sprawie.
    A gosc kradnie prad, a my pozniej bedziemy placic z opieszalosc...
    Ktoś to stwierdził? Jakie są wasze straty? co to znaczy rachunki z klatki schodowej są dwa razy większe? Wzrosły z 25 zł na 50 zł???
    Co robic?
    Jak nie możecie sobie poradzić to wyłączcie światło na klatce. Będziecie chodzić ze świeczką.Ale to uderzy w właścicieli. Zwolnijcie Zarząd.:bigsmile:
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]Oczywiście rady ownera są słuszne. Winny jest Zarząd złodziejstwa. zarząd do wymiany, następny również, i tak po kolei...... Z zaciekawieniem wysłucham wskazówki ownera jak on wezwałby Zarząd do działania.
    Hando - uchwaliliście jakąś uchwałę odnośnie tego mieszkańca? Jestem ciekaw jaką? Rozumiem,że nie interesuje Ciebie odpowiedź Zarządu w tej sprawie.
    A gosc kradnie prad, a my pozniej bedziemy placic z opieszalosc...
    Ktoś to stwierdził? Jakie są wasze straty? co to znaczy rachunki z klatki schodowej są dwa razy większe? Wzrosły z 25 zł na 50 zł???
    Co robic?
    Jak nie możecie sobie poradzić to wyłączcie światło na klatce. Będziecie chodzić ze świeczką.Ale to uderzy w właścicieli. Zwolnijcie Zarząd.:bigsmile:

    Bylem w tym roku pierwszy raz na zebraniu. Jestem to NOWYM wlascicielem. Rachunek byl 2 x wiekszy i przedstawiciel zarzadu od razu wiedzial o co chodzi (nie bylo to piewrszym zdarzeniem pewnie) Podjelismy uchwale sprawdzenia tego, czy to ten zlodziej o ktorym tez przedstawiciel myslal. Pan przedstawiciel sie nie mylil (wynika z pisma)
    Jesli chodzi o zarzad to nie mam pojecia, czy on jest wybrany przez uchwale WM, czy komunalny, czy przymusowy? ( jak sie dowiedziec)
    Boli mnie to tak maksymalnie, ze mnie calego telepie... Maja wszystko w dupie i pisza jeszcze takie frazesy, ze glowa boli... A pani z dolu leci z pradem!
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano września 2010
    MirekL, twoja bezradność wobec prostego problemu jest zastanawiająca.
    Jeden z właścicieli kradnie prąd, co zarząd potwierdza, płacą za to wszyscy, a ty radzisz chodzić ze świeczką.
    Zwolniłeś się z myślenia? Zwolnij się również z pisania swoich dyrdymałów.
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzieki za interwencje slowna, bo juz sam mialem to zrobic, ale jestem tak napiety, ze Mirkowi bysie zle zrobilo
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mirek niech sobie sam ze swieczka chodzi...
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano września 2010
    [cite] Hando:[/cite]
    lokator z parteru kradnie prad, podpina sie pod klate. Na poczatku roku uchwalilismy uchwale, aby to sprawdzic, bo mielismy pewne podejrzenia co do tego mieszkanca. Zarzad pisze: Lokator mieszkania ... kradnie prad z pionu zakladow Energetycznych, ktory to zostal poinformowany. WM nie jest obciazona za nielegalny pobor energii elektrycznej".
    Ale przeciez WM mieszkaniowa jest obciazona, bo roczny rachunek z klatki schodowej wyniosl 2 X tyle co zwykle. Co robic?

    Uchwała nie była konieczna, sprawdzenie tej kwestii to sprawa zwykłego zarządu.
    Rzeczywiście, jeżeli nielegalny pobór następuje "poza licznikiem" to straty ponosi Zakład Energetyczny i to zarząd wypełnił swoje obowiązki należycie, jednak:
    jeżeli rachunki wzrosły, to może byc też tak, że lokator również pobiera prąd "wspólny", czyli problem nie jest rozwiązany.
    Musicie chyba Państwo wezwac fachowca, który sprawdzi czy rzeczywiście istnieje jakieś nielegalne podłączenie (tak jak to sprawdził ZE).
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ten lokator pobiera prad wspolny. To u nas na rocznym rozliczeniu kwota poboru pradu byla dwokrotnie wyzsza. Wiec wydaje mi sie, ze problem nie jest rozwiazany. Jesli chodzi o wezwanie fachowca, nic by to nie dalo. Ta Pani nikogo do mieszkania nie wpuszcza (nawet nie otwiera drzwi), chyba ze nie musialby do jej mieszkania wchodzic. (?)
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano września 2010
    [cite] Hando: Jesli chodzi o wezwanie fachowca, nic by to nie dalo
    Hando, przecież piony instalacji elektrycznej są na zewnątrz lokalu mieszkalnego twojej sąsiadki, to po co te dywagacje, czy wezwać czy nie wezwać fachowca. Fachowiec przecież może w "try miga" odciąć dopływ prądu do mieszkania, ale wam na tym widocznie nie zależy.
    A może to wcale nie jest kradzież prądu, tylko wykorzystanie jego np. do oświetlenia waszych piwnic !?
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie znam sie na instalacjach elektrycznych :) Masz racje, trzeba wezwac fachowca i tyle. Nie ma co sie bawic w kotka i myszke. Tylko zastanawiam sie, czy zarzad juz tego nie zrobil, skoro skierowal skarge do energetyki. Ale jak juz Owner wspomnial - zakladu energ. to przeciez nie obchodzi kto nam kradnie prad i zajac sie ta sprawa winien zarzad. Napisze jeszcze raz pismo do zarzadu, ale jednoczesnie trzeba dzwonic do fachowca
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Często jedynie zużycie wskazuje na nienormalność.
    Sam miałem kabel w mieszkaniu, skrzętnie ukryty, który ...... oświetlał klatkę schodową.
    Wyszło dopiero przy remoncie, że dopłacam.
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale ten lokator sie podpina pod klatke schodowa na bank. Przeciez zarzad mi to potwierdzil pisemnie. Inspekcja z energetyki zostala wlasnie przed chwila zawiadomiona. W przyszlym tygodniu beda sprawdzac
  • Opcje
    rolkosrolkos Użytkownik
    edytowano września 2010
    Zakładam, że przy analizie kosztów wzieliście pod uwagę tegoroczne podwyżki cen energii i wszelkie nadprogramowe zużycia energii w cz. wspólnej (osuszacze, remonty klatki schodowej, inne zainstalowane ostatnio urządzenia itp. itd.).
    Ale ten lokator sie podpina pod klatke schodowa na bank. Przeciez zarzad mi to potwierdzil pisemnie.
    Zarząd to sobie może potwierdzać - istotne jest czy macie protokół klepnięty przez człowieka z papierami. Daj znać jak opinię energetyka wystawi.
  • Opcje
    HandoHando Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dam znac, oczywiscie !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.