brak dostawy ciepła na ostatnie piętro

swifftswifft Użytkownik
edytowano września 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
bardzo proszę o pomoc. Niedawno kupiliśmy mieszkanie w kamienicy na 5 piętrze. Od 2 tygodniu w całej kamienicy jest włączone już ogrzewanie. Wszysty lokatorzy mają ciepłe grzejniki, niestety w naszym mieszkaniu są zimne kaloryfery,ciepło nie dochodzi na 5 piętro. Kilkakrotnie zgłaszała to do wspólnoty ale usłyszałam, że wspólnota nic nie może z tym zrobic ponieważ istnieje konflikt miedzywpólnotowy w naszej okolicy i dostawca ciepła czyli PEC ma to w nosie. Za CO jak każdy płacę duże pieniadze a grzejniki są zimne. Do kogo mogę się z tym zgłosić i co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieją jakieś prawne uregulowania dostawy ciepła? Za pomoc będę bardzo wdzięczna :-)

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie rozumiem: co ma "konflikt międzywspólnotowy" do temperatury w Twoim mieszkaniu?
    Czy istnieją jakieś prawne uregulowania dostawy ciepła?
    Ustawa Prawo energetyczne oraz uchwały wspólnoty, w tym regulamin rozliczeń kosztów energii cieplnej.
  • Opcje
    swifftswifft Użytkownik
    edytowano listopada -1
    bardzo dziękuję za odpowiedź, ja też tego nie rozumiem, myslę, że jest to poprostu dobra wymówka, żeby mnie zbyć - bo jestem upierdliwa i domagam się tego co mi się należy.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie dramatyzuj. Najwyraźniej masz zapowietrzone grzejniki. Tak to jest na ostatniej kondygnacji. Należy je odpowietrzyć. Powinien to zrobić ten, kto zajmuje się konserwacją/naprawami/utrzymaniem wyposażenia technicznego w nieruchomości wspólnej (jeśli instalacja jest jej częścią). Jeżeli odpowietrzenie nie da efektu, to będzie oznaczać, że instalacja jest nieco rozregulowana. Ale to będzie dopiero następny krok.

    "Zgłaszałam do wspólnoty" - co dokładnie masz na myśli? Do kogo dokładnie zgłaszałaś?

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    swifftswifft Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Grzejniki zostały odpowietrzone, zrobiliśmy to we własnym zakresie i nic to nie pomogło. We wspólnocie rozmawiałam z facetem, który jest odpowiedzialny za CO. Rozmawialm także z pracownikiem PEC - u, on powiedział, że z ich strony wszystko jest ok tzn. że pomiary są prawidłowe a problem powinna rozwiązać wspólota. Wspólnota twierdzi, że to nie ich problem, więc koło się zamyka :-)
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak dla mnie żadne koło się nie zamyka. Instalacja wewnętrzna nie jest przedmiotem troski PEC. To sprawa wspólnoty (o ile instalacja jest częścią nieruchomości wspólnej), więc twierdzenie wspólnoty jest nieprawidłowe.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Powiedz tym którym zgłaszałaś "we wspólnocie" że mają to załatwić naprawę bo grzejniki stanowią część wspólną nieruchomości, a wspólnota właśnie za nią odpowiada.
    Aha.
    Podpowiadam na wszelki wypadek, że gdyby Ci (głupio) powiedzieli, że to jest w Twoim mieszkaniu więc jest Twoje, to Ty im (też głupio) odpowiedz, że w takim razie skoro jest Twoje, to znakiem tego możesz sobie zdemontować i zaślepić. Nie potrzebujesz atrapy w mieszkaniu. Itd. itp..
    Zmrażając można to zrobić nawet teraz.
    czajnik5 będzie wiedział co się w takiej sytuacji stanie z całą siecią...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] swifft:[/cite] Grzejniki zostały odpowietrzone, zrobiliśmy to we własnym zakresie i nic to nie pomogło. We wspólnocie rozmawiałam z facetem, który jest odpowiedzialny za c.o.
    Ja bym na twoim miejscu sprawę drążył w zarządzie, natomiast równolegle zatrudniłbym swojego fachowca do likwidacji - chyba prostej - awarii. A ten fachowiec ze wspólnoty, guru w sprawach c.o. nic ci konkretnego nie powiedział ? to prawie niemożliwe ? Przecież on za to bierze pieniądze m.in. i twoje !
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    komentarz usunięto ADMIN
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano września 2010
    A może wystarczy wody do układu C.O. dopełnić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.