Zarząd wcisnął uchwałę do głosowania choć nie było planu finansowego?

andczyandczy Użytkownik
edytowano września 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Zarząd przygotował uchwałę o przyjęciu wykonania planu finansowego, choć taki plan nie został w ogóle przyjęty. Na moje uwagi dotyczące konieczności przujęcia planu finansowego w związku z przyjęciem "funduszu remontowego" reagowano śmiechem. Jak można przyjąć sprawozdanie z czegoś czego nie było? Wiem, że można bo to uczyniono chodzi mi tylko o to co to ma wspólnego z prawem? A poza tym wpłacałem zaliczkę na fundusz remontowy i nikt z właścicieli nie wyrażał zgody w formie uchwały o przeznaczeniu zaliczek np. na zakup materiałow biurowych? Jak dochodzić swoich praw?

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przecież masz prawo zaskarżyć taką uchwałę !
  • Opcje
    andczyandczy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja tylko o niej słyszałem, nie zostałem o jej przyjęciu poinformowany?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andczy:[/cite] nie zostałem o jej przyjęciu poinformowany ?
    A jak zostaniesz poinformowany o podjęciu uchwały w sprawie planu finansowego, to ją zaskarżysz ?
  • Opcje
    andczyandczy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ok. chcę wystąpić o zwrot zaliczek za 2009r. może wtedy zarząd ujawni uchwałę? Kiedy byłem na zebraniu stwierdziłem, że jest to nawoływanie do "poświadczenia nieprawdy", odstąpiono wtedy od głosowania tej uchwały, później podobno zbierano głosy a o przyjęciu nie zostałem powiadomiony. Głosowano także absolutorium dla zarządu, mieszkańcy są systematycznie wprowadzani w błąd.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andczy: mieszkańcy są systematycznie wprowadzani w błąd
    A właściciele lokali też... ?
  • Opcje
    andczyandczy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pisząc mieszkańcy mam na myśli właścicieli, nam chodzi o możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności za niezgodne z przeznaczeniem dysponowanie funduszem remontowym oraz o zawyżanie o ponad 100% kosztów remontu?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andczy: Zarząd przygotował uchwałę o przyjęciu wykonania planu finansowego
    Plan finansowy jest integralną częścią pisemnego sprawozdania z działalności Zarządu, czy sprawozdanie zostało zaakceptowane przez właścicieli ?
  • Opcje
    andczyandczy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Problem w tym, że w 2009r. nie przyjęto planu finansowego, co w mojej ocenie ogranicza możliwość sięgnięcia po środki z tego tytułu nawet na remont a tym bardziej na zakup np. materiałów biurowych? Tu ludzi jak się odpowiednio "zmotywuje" podpiszą wszystko ale czy to ma opznaczać, że jak podpiszą się, że np. potwierdzając nieprawdę to prawdą się stanie NIE. Nie było planu a w 2010r. w porządku zebrania czytamy, że w jednym z punktów będzie głosowanie nad przyjęciem z jego wykonania, bo zarząd sam zdecydował o przeznaczeniu środków z funduszu remontowego. Kiedy zwróciłem uwagę, że propozycja ta jest po prostu "poświadczeniem nieprawdy" z tego co mi wiadomo zmianie uległa treść uchwały, sformułowanie plan finansowy zastąpiono krótko rozliczeniem za dany okres. Skoro nie było planu, nie można było wydać ani złotówki tym bardziej na cel inny niż remont, tak uważam. Czy mam rację? I co "prawo" na ten temat?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andczy:[/cite]w 2009r. nie przyjęto planu finansowego, co w mojej ocenie ogranicza możliwość sięgnięcia po środki z tego tytułu nawet na remont a tym bardziej na zakup np. materiałów biurowych? (...) Skoro nie było planu, nie można było wydać ani złotówki tym bardziej na cel inny niż remont, tak uważam. Czy mam rację?
    Uważam, że nie masz racji.
    Nie rozumiem, skąd pomysł, że nie można płacić bez planu. To po co zbieracie pieniądze?
    Wspólnota ma zobowiązania, z których musi się wywiązać. Nikogo z Waszych wierzycieli nie będą interesowały Wasze plany i uchwały - ich interesują pieniądze za dostarczony towar czy usługę. Jak nie zapłacicie, to najpierw odetną dostawy, a potem wystąpią o nakaz zapłaty i odwiedzi Was komornik. On już będzie wiedział, co zrobić z Waszymi "nieuchwalonymi" pieniędzmi.

    Jeżeli zaliczki zbierane na koszty utrzymania nieruchomości wspólnej były przeszacowane (za wysokie w stosunku do rzeczywistych kosztów), to właściciele mają prawo zadecydować o przeznaczeniu nadpłaty na remonty albo na pokrycie kosztów bieżących w następnym roku. Nieistotne, czy był plan gospodarczy, czy nie.
  • Opcje
    andczyandczy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli jest wyodrębniony fundusz remontowy i zbieramy przez rok zakładając, że to co uzbieramy toi jest to za mało i w zamierzeniu planowaliśmy zebranie w ciagu dwóch lat kwoty umożliwiającej wykonanie określonego remontu a zarząd nie czekając sam podejmuje i narzuca swoją wolę już w pierwszym roku zresztą sporo zawyżając koszty to jest coś na rzeczy czy nie? My płacimy, ale oczekujemy, że będziemy WSPÓLNIE decydować o przeznaczeniu naszych środków. A terazx śmieją nam się w twarz, i robią co chcą, to chyba mamy powody do "niepokoju".
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andczy:[/cite]Jeżeli jest wyodrębniony fundusz remontowy
    A jest? Czy podjęliście uchwałę w sprawie wyodrębnienia funduszu remontowego?
    Masz rację - o przeznaczeniu środków decydują właściciele w uchwałach.
    Nie znając szczegółów trudno stwierdzić, co znaczy, że zarząd zawyża koszty.
    Jeżeli zarząd nie realizuje uchwał i sam podejmuje decyzje o wydatkach z funduszu remontowego, to możecie go odwołać.
  • Opcje
    andczyandczy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zainstalowano rynny koszt nowych zawyżono o 100% a za stare rynny i rury sprzedane na złom, kilkaset kilogramów za 20 zł słownie: dwadzieściazłotych , rachunek na kartce papieru w kratkę pismem "nieczytelnym" i jakiś podpis. Wiem ,że mam obowiązek "płacenia" ale mam prawo kontroli tylko jak je zrealizować? Zarząd daje wymijające odpowiedzi na pisma?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andczy:[/cite]zainstalowano rynny koszt nowych zawyżono o 100%
    W jaki sposób?
  • Opcje
    andczyandczy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Znane są ceny materiałów i jeżeli jest firma, która oferuje, żezrobi to taniej, W naszym przypadku zakupiono złote rynny oraz roboty wykonywała japońska firma. Oczywiście żartuję ale mam dość teraz dochodzi do tego, że kolejne prace wykonują szwagrowie, rodzina członka zarządu, pal licho gdyby mieściło się to "w granicach rozsądku". Dlaczego mam się godzić na te "machloje".
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rada z realu: póki sam nie wejdziesz do zarządu wm wiele nie zmienisz
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Rada z realu
    Halo, Real, słyszysz mnie? Odbiór! :devil:
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andczy:[/cite]zainstalowano rynny. koszt nowych zawyżono o 100% a za stare rynny i rury sprzedane na złom, kilkaset kilogramów za 20 zł słownie: dwadzieściazłotych , rachunek na kartce papieru w kratkę pismem "nieczytelnym" i jakiś podpis. Wiem ,że mam obowiązek "płacenia" ale mam prawo kontroli tylko jak je zrealizować? Zarząd daje wymijające odpowiedzi na pisma?
    cena złomu to 0,2910 zł /kg...:shocked:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kilkaset kilogramów rynien? Z jednego budynku 18-lokalowego?
    Jeżeli rzeczywiście uzyskano ok. 20 zł, to było tego poniżej 100 kg.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano października 2010
    Około 69 kg !
    Komentarz edytowany elan124
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.