wymiana okien w lokalach gminy

bognabogna Użytkownik
edytowano października 2010 w Wolne tematy
Czy gmina powinna wymienić okna w swoich lokalach na swój koszt czy koszt wspólnoty?
Administrator twierdzi,że gmina tez płaci na fundusz remontowy naliczny w czynszach użytkownikom jej mieszkan.

Komentarze

  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] bogna:[/cite]Czy gmina powinna wymienić okna w swoich lokalach na swój koszt czy koszt wspólnoty?
    Administrator twierdzi,że gmina tez płaci na fundusz remontowy naliczny w czynszach użytkownikom jej mieszkan.
    A co , Wy wymieniacie okna na koszt wspólnoty w lokach właścicielskich?:confused:
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niech i tak będzie, ale osoby które wymieniły do tej pory na swój koszt okna w lokalach własnościowych muszą zwrócić się o zwrot kosztów z FR wg załączonych faktur. Natomiast raczej jestem przekonany że parapety zewnętrzne należą do części wspólnej.
    Należy uchwalić stosowną uchwałę. Generalnie okna należą do mieszkania nie do części wspólnej, drugie pytanie które się nasuwa to czy wymiana okna jest uzasadniona...
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] themoth:[/cite]Generalnie okna należą do mieszkania nie do części wspólnej,
    drugie pytanie które się nasuwa to czy wymiana okna jest uzasadniona...
    No, stało się... teraz zacznie się bicie piany
    co z elementu otworu oknnego jest częścią wspólną, a co należy do właściciela lokalu
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    bogna - administrator ma traktować gminę tak samo jak każdego innego właściciela.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    bogna - administrator ma traktować gminę tak samo jak każdego innego właściciela.
    powinien, chyba że jest spółka kontrolowaną przez gminę, a wtedy zaczyna się walka z wiatrakami. ale postraszenie skargą do Prezydenta Miasta (Wójta) lub Ministerstwa Infrastruktury Komisja Odpowiedzialności Zawodowej powiny trochę postawić go pionu.
  • Opcje
    bognabogna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiem. Gdzy zapytałam jakie przychody są z lokali gminy ( 3 lokale) administrator powiedział,że to sprawa właściciela. W sprawozdaniach podaje kwote łączna przychodów i kosztów. Powiedział mi,że gdy ja wynajme mieszkanie to jego nie będa interesowały moje przychody ani koszty. Sprawdzę faktury w najbliższym czasie.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W sprawozdaniach podaje kwote łączna przychodów i kosztów
    możesz nie przyjąć za zebraniu rocznym takiego sprawozdania, jeżeli gmina cie przegłosuje, to postrasz ich sądem (dla ciebie to koszt 200PLN) i duża szansa na zaskarżenie uchwały na twoją korzyść, więc i tak prawda wyjdzie na jaw. A jak nie to napisz skargę do Prezydenta Miasta że pełnomocnik akceptuje sprawozdania finansowe które są niekompletne, działając tym samy na szkodę wspólnoty (karalne).
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] bogna:[/cite]Czy gmina powinna wymienić okna w swoich lokalach na swój koszt czy koszt wspólnoty?
    Administrator twierdzi,że gmina tez płaci na fundusz remontowy naliczny w czynszach użytkownikom jej mieszkan.
    Okna stanowią częśc składową lokalu tak jak drzwi wejściowe. To nie jest konstrukacja budynku. Wykluczone (absurdalne) jest dokonywanie ich wymiany ze środków wspólnoty.

    [cite] bogna:[/cite]Wiem. Gdzy zapytałam jakie przychody są z lokali gminy ( 3 lokale) administrator powiedział,że to sprawa właściciela. W sprawozdaniach podaje kwote łączna przychodów i kosztów. Powiedział mi,że gdy ja wynajme mieszkanie to jego nie będa interesowały moje przychody ani koszty. Sprawdzę faktury w najbliższym czasie.
    Przychody z lokali gminnych to sprawa właściciela, pełnomocnik gminy ma rację.

    W sprawozdaniach wspólnoty takich danych się nie umieszcza.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano października 2010
    Administrator Bogny zrozumiał tak jak Zarządca. Natomiast Bognie prawdopodobnie chodziło o to ile do wspólnoty wpłaca gmina jako własciciel (za te 3 lokale).
    Wskazywałyby na to poniższe zdania:
    W sprawozdaniach podaje kwote łączna przychodów i kosztów.
    Sprawdzę faktury w najbliższym czasie.

    A propos "faktury" - mam nadzieję, że to tylko zwrot potoczny, a nie opis rzeczywisty. Wspólnota nie powinna wystawiać faktur właścicielom.
  • Opcje
    bognabogna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie zwrot potoczny lecz faktury , które regulowano z funduszu remontowego.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zaskoczyłaś mnie. Myślałem, że cały czas wałkujemy sprawę przychodów...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.