Odwołanie Zarządu i administratora

BliźniakBliźniak Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mieszkam w małej wspólnocie stanowiącej 6 lokali i tylu też właścicieli. Aministrowanie wspólnotą oraz sprawowanie Zarządu jest umownie powierzone autoryzowanej firmie, która również zarządza wieloma innymi wspólnotami. Od ponad dwóch lat bezskutecznie kilku lokatorów próbuje odstąpić od umowy z zarządzającą firmą. Nie ma 100% zgody wszystkich właścicieli w związku z czym grupa tych lokatorów zaangażowała ostatnio prawnika, który zwołuje listownie zebranie wszystkich właścicieli celem podjęcia odpowiedniej uchwały aby dokonać rozwiązania umowy z firmą. Mam pytanie, czy prawo przewiduje taką możliwość aby osoba, która nie jest stroną w sprawie może zwołać zebranie właścicieli. Czy mam obowiązek uczestniczenia w takim zebraniu? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nic nie musisz, ale dlaczego nie chcesz być na zebraniu właścicieli (nie lokatorów)? Może przekonają cię do swoich racji, może ty ich przekonasz. Najwyżej rozejdziecie się bez ustalenia wspólnego stanowiska.
  • Opcje
    BliźniakBliźniak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jest to dość długa i skąplikowana historia. Próbowałem przez prawie dwa lata doprowadzić do spotkania z Zarządcą aby wyjaśnić podłoże nieporozumień lecz bez skutku. Byłem wręcz bojkotowany. Obecnie sytuacja jest patowa. Nigdy nie przedstawiono mi powodów odwołania Zarządcy a tyle co wiem, są to osobiste animozje jednego z właścicieli. Moje sumienie nakazuje mi aby stać w obronie człowieka, którego próbuje się krzywdzić. W zebraniu mogę oczywiście uczestniczyć dobrowolnie choć wiem, że nie będzie to zbyt miłe spotkanie.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podejdź do sprawy na spokojnie. "Krzywda" administratora nie ma tu nic do rzeczy, liczy się tylko jak on zajmuje się budynkiem, czy dobrze i tanio, czy znacie lepszego.
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano października 2010
    [cite] Bliźniak:[/cite] Moje sumienie nakazuje mi aby stać w obronie człowieka, którego próbuje się krzywdzić.
    W zebraniu mogę oczywiście uczestniczyć dobrowolnie choć wiem, że nie będzie to zbyt miłe spotkanie.
    Możesz jeszcze ...
    kodeks cywilny.
    Art. 203. Każdy ze współwłaścicieli może wystąpić do sądu o wyznaczenie zarządcy, jeżeli nie można uzyskać zgody większości współwłaścicieli w istotnych sprawach dotyczących zwykłego zarządu albo jeżeli większość współwłaścicieli narusza zasady prawidłowego zarządu lub krzywdzi mniejszość
    Koszt sądowy 200zł. Możesz napisać do Sądu o zwolnienie z opłat.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.