Remont balkonu

magdalenamagdalena Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Zgłosiłam administratorowi i zarządowi przecieki z balonu do mieszkania. Przyszedł rzeczoznawca i stwierdził, że prawdopodobną przyczyną przecieków jest rozszczelnienie hydroizolacji w okolicy drzwi wyjściowych. Dodatkowo, że płytki na całym balkonie są w złym stanie, ale że woda i tak przedostaje się przez hydroizolację, więc trzeba zdjąć płytki i uszczelnić hydroizolację. Zarząd twierdzi, że to nie sprawa wspólnoty (zły stan terakoty na balkonie), ale ja uważam, że przyczyną nie jest zły stan terakoty, lecz rozszczelnienie hydroizolacji w okolicy drzwi wyjściowych. Co z tym zrobić? Może powinno być tak, że izolację robi wspólnota, a ja kafle, a może - skoro izolacja jest nieszczelna, to wszystko robi wspólnota?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Znam dwa wyroki Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, w których Sąd ten przedstawił dwa odmienne poglądy - w jednym, że obowiązek naprawy izolacji to obowiązek właściciela balkonu, w drugim wręcz przeciwnie. No i który wyrok jest słuszny?

    Moim zdaniem izolację winna naprawic wspólnota, kafle położyc właściciel.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    magdalenamagdalena Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przecieki powstają na łączeniu płyty balkonowej z budynkiem, czyli na progu tarasu. Czy nie jest to jednoznacznie remont dla wspólnoty?
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano października 2010
    [cite] magdalena:[/cite]
    Zarząd twierdzi, że to nie sprawa wspólnoty (zły stan terakoty na balkonie),
    ale ja uważam, że przyczyną nie jest zły stan terakoty, lecz rozszczelnienie hydroizolacji w okolicy drzwi wyjściowych.
    Przecieki[/b] powstają na łączeniu płyty balkonowej z budynkiem, czyli na progu tarasu.
    Czy nie jest to jednoznacznie remont dla wspólnoty?
    NIE. Taras należy traktować jako pomieszczenie pomocnicze zgodnie z orzeczeniem SN.
    To ty ponosisz koszty naprawy.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgłosiłam administratorowi i zarządowi przecieki z balonu do mieszkania.
    Balon, balkon czy taras?
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    w jednym, że obowiązek naprawy izolacji to obowiązek właściciela balkonu,
    balkon należy do części wspólnej, a więc lokator nie jest właścicielem balkonu,
    czy nie?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    balkon należy do części wspólnej, a więc lokator nie jest właścicielem balkonu,
    czy nie?
    Lokator na pewno nie jest właścicielem, tylko lokatorem.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no tak, miałem na myśli właściciela, mój błąd (to już nie pierwszy raz, jeszcze parę razy dostanę po uszach i się w końcu nauczę)...
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    [cite] themoth:[/cite]balkon należy do części wspólnej,
    Balkon, logia, taras nie jest częścią wspólną (z wyłączeniem jego konstrukcji) jeżeli służy jednemu właścicielowi lokalu
    i nazywa się/ stanowi pomieszczenie pomocnicze dla właściciela lokalu .
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] owner:[/cite]
    balkon należy do części wspólnej, a więc lokator nie jest właścicielem balkonu,
    czy nie?
    Lokator na pewno nie jest właścicielem, tylko lokatorem.
    Co się czepiasz nazwy taka sama jak statut wspólnoty, uchwała , regulamin ....:bigsmile:
    choć wprowadza spore zamieszanie.
  • Opcje
    StaraOchotaStaraOchota Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na stronie firmy zarządzającej nieruchomościami Gestor jest takie wyjaśnienie:
    http://www.gestor.com.pl/aktualnosc/24/balkony-i-tarasy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.