Remont tarasu

magdalenamagdalena Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Do mojego mieszkania należy taras, który jest jednocześnie elementem konstrukcyjnym budynku (jest dachem nad częścią mojego mieszkania). Z tego tarasu leje się woda do mojego mieszkania. Zarząd stwierdził, że płytki są w złym stanie (to prawda) i mam sobie zmienić. A przecież pd płytkami jest izolacja, przez którą też cieknie. Kto to powinien wyremontować?

Komentarze

  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano października 2010
    Z tego tarasu leje się woda do mojego mieszkania.
    Zarząd stwierdził, że płytki są w złym stanie (to prawda) i mam sobie zmienić.
    A przecież pd płytkami jest izolacja, przez którą też cieknie.
    Kto to powinien wyremontować?
    Izolacja nie elementem konstrukcyjnym lecz zabezpieczającym.
    Konserwacja należy do użytkownika lokalu jak i wykończenie tarasu.
  • Opcje
    magdalenamagdalena Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie rozumiem - taras jest jednocześnie dachem nad pokojem mojego mieszkania. Izolacja tarasu (nie płytki, które są estetycznym wykończeniem) podobnie jak izolacja dachu należy do elementów, o których remont dba wspólnota. Co, wobec tego, jest częścią konstrukcyjną?
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] magdalena:[/cite]Nie rozumiem - taras jest jednocześnie dachem nad pokojem mojego mieszkania.
    Dachem to znaczy poryty jest papą z rynnami?.
    Taras należy do właściciela lokalu jako pomieszczenie pomocnicze.
    [cite] magdalena:[/cite]Izolacja tarasu (nie płytki,
    które są estetycznym wykończeniem) podobnie jak izolacja dachu należy do elementów,
    o których remont dba wspólnota.
    Nie masz racji, to przede wszystkim jest taras użytkowany przez ciebie, jako pomieszczenie pomocnicze, a w drugiej kolejności spełnia rolę zadaszenia nad twoim lokalem. Tak to należy traktować.
    [cite] magdalena:[/cite]Co, wobec tego, jest częścią konstrukcyjną?
    Konstrukcją jest to zadaszenie - płyta betonowa, zbrojenie,
  • Opcje
    magdalenamagdalena Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiem, czym jest w pierwszej kolejności taras, sądzę jednak że raczej w pierwszej zadaszenie, gdyż bez tarasu-dachu miałabym dziurę nad głową. W drugiej zaś kolejności pełni funkcję pomocniczą. Nie może być tak, że za część dachu nie odpowiada wspólnota.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Lokal też pełni jaką funkcję w budynku, w końcu zwykle znajduje się nad innym lokalem, jednak wspólnota nie będzie wymieniac w nim parkietów czy wykładzin dywanowych.
    Jednak uważam, że izolacja obciąża wspólnotę, natomiast nie rozumiem dlaczego wspólnota ma pokrywac koszty położenia kafli.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] magdalena:[/cite]Nie wiem, czym jest w pierwszej kolejności taras,
    sądzę jednak że raczej w pierwszej zadaszenie, gdyż bez tarasu-dachu miałabym dziurę nad głową.
    W drugiej zaś kolejności pełni funkcję pomocniczą.
    Nie może być tak, że za część dachu nie odpowiada wspólnota.
    Skwituję to tak : Punkt widzenia zależy od siedzenia .
    Czy ten taras należy do ciebie - lokal piętrowy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.