Ocieplanie Budynku

Robert12Robert12 Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzień Dobry.
Jestem nowym lokatorem mieszkania własnościowego i po ostatnim spotkaniu wspólnoty
zaniepokoiła mnie sytuacja a mianowicie.

Blok liczy 12 lokatorów z czego nieturzy płacą "fundusz remontowy", a niektórzy nie.
W tamtym roku zatwierdzili że każdy swoje mieszkanie ociepli sobie sam, z własnych środków,
ponieważ pieniądze poszły na dach. I tak 8 rodzin sobie samo ociepliło mieszkania, a 4 pozostałe nie.
Natomiast 5 dni temu na pierwszym moim spotkaniu wspólnoty gdzie pojawiło się 5 osób, padł pomysł,
aby tym co nie ocieplili mieszkań, ocieplić z "funduszu remontowego", a osobom które płaciły i ociepliły sobie same zwrócić pieniądze.
I tak moja składka z 5 miesięcy pujdzie na ocieplenie komuś mieszkania.

Ja natomiast kupiłem mieszkanie ocieplone, ale poprzedni właściciel nie płacił składek, ponieważ jak mówił i tak sam wszystko musiał robić sam.
A niektórzy z mieszkańców domagali się, abym uregulował niepłatności tamtych właścicieli.
A w tej sytuacji i tak by musieli oddać pieniądze za ocieplenie, które sami wykonali.

Proszę o rady jak to widzicie bo według mnie to chora sytuacja, jak można to rozwiązać.
Jak prawo o tym mówi i czy wykonywać usługi dla wspólnoty może syn osoby która zarządza wspólnotą
i nie wystawia rachunków za usługi ?

Proszę o rady i ewentualne pytania.
Pozdrawiam Robert

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    12 lokali - 8 właścicieli już sobie ociepliło, więc raczej nie będą głosować za ociepleniem pozostałych za ich kasę.
    Jak niektórzy właściciele nie płacą na f.remontowy to zarząd wm powinien rozpocząć windykację. To dość proste jest.
    Remonty może wykonywać ten, kogo wybierze zarząd wm (a nie administrator), niezależnie od tego czyim jest krewnym. Jednak taka sytuacja nie jest klarowna.
    Jak zarząd wm płaci rachunki, jeśli nie ma faktury? Z ręki do ręki? Postrasz, że zawiadomisz urząd skarbowy.
  • Opcje
    Robert12Robert12 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]12 lokali - 8 właścicieli już sobie ociepliło, więc raczej nie będą głosować za ociepleniem pozostałych za ich kasę.

    No właśnie niby nie, a zaczynają ocieplać, trzeba się upomnieć o swoją składkę !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.