rozbiórka budynku wchodzącego w skład zasobów komunalnych

aldonaaldona Użytkownik
edytowano czerwca 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam. jak wygląda sytuacja prawna właściciela
nieruchomości lokalowej wykupionej od gminy w budynku wchodzącym w skład
zasobów komunalnych gdy z przyczyn technicznych (decyzja inspektora nadzoru budowlanego) ma nastąpić rozbiórka budynku. W budynku tym są lokale wykupione od gminy a także lokale zajmowane przez najemców. Wiem, ze pokrywam jako współwłaściciel koszty rozbiórki (proporcjonalnie do udziałów) - ale co w sytuacji kiedy nie posiadam na to funduszy? Jak chroni mnie prawo- sprzedano mi w końcu nie lokal mieszkalny tylko ruderę. Jakie powinnam podjąć kroki aby rozwiązać ten problem? Gmina nalega abym sprzedała im swoje udziały - ale w ten sposób trace bezpowrotnie szanse na lokal z zasobów komunalnych. A wartość, która mi zaproponowali za to co pozostało jest....żenująca. Czy mam prawo wykupić udziały gminy? A potem znaleźć inwestora, który odkupi ode mnie cały grunt? pozdrawiam
Aldona

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Może Pani wystąpić z żądaniem wypłaty odszkodowania z powodu złego stanu technicznego nieruchomości, jeżeli taki był w momencie wykupu lokalu.
    Wartość szkody to byłaby właśnie ta różnica pomiędzy wartością lokalu a kwotą uzyskaną ze sprzedaży udziałów.
    Wartość udziałów winna być wyliczona przez rzeczoznawcę.
    Teoretycznie udziały gminy mogłaby Pani nabyć jedynie w drodze przetargu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    aldonaaldona Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeszcze raz - jaka byłaby wartość odszkodowania? Wartość lokalu w tej chwili jest zerowa....lokal w końcu tak jak cały budynek jest przeznaczony do rozbiórki.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Mam na myśli wartość zamiennego lokalu w odniesieniu do stanu w dniu nabycia od gminy (lokalizacja, metraż, standard).
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.