Wynagrodzenie zarządcy

bonia1bonia1 Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
W naszej wspólnocie mamy zarząd składający się z właścicieli.Ludzie ci chcą prowadzić zarząd i administracię nie biorąc za to wynagrodzenia,tzn.pieniądze które by wpływały z tytułu zarządzania wpłacać np. na fundusz remontowy.Czy to jest zgodne z prawem i czy będa musieli odprowadzac jakies podatki z tego tytułu?

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    bonia1: pieniądze które by wpływały z tytułu zarządzania
    A gdzie te pieniądze miałyby wpływać ?
  • Opcje
    bonia1bonia1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarząd by je przekazywał na fr
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Albo nie biorą za pracę w zarządzie wynagrodzenia albo biorą (nieważne, co z nim zrobią potem) i płacą podatek.
    Po co takie kombinacje?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    koziorozka: Po co takie kombinacje ?
    No właśnie, ja też nie rozumiem tej "polityki".
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja to widzę inaczej:
    wynagrodzenie administratora 0,- zł
    wynagrodzenie zarządu 0,-zł
    stawka podwyższona FR x,- zł

    ale podejrzewam, że stawka wynagrodzenia jest ustalona, nie jest pobierana oraz zasila fundusz remontowy.
    Polecam rozwiązanie jak wyżej, bo mniej problemów z rozliczaniem bez podatków.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tsuda: Ja to widzę inaczej: stawka podwyższona FR x,- zł
    Ja to widzę jeszcze inaczej: stawka obniżona FR . Przecież to wtedy ma jakiś sens !
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] bonia1:[/cite]W naszej wspólnocie mamy zarząd składający się z właścicieli.Ludzie ci chcą prowadzić zarząd i administracię nie biorąc za to wynagrodzenia,tzn.pieniądze które by wpływały z tytułu zarządzania wpłacać np. na fundusz remontowy.Czy to jest zgodne z prawem i czy będa musieli odprowadzac jakies podatki z tego tytułu?

    Moim zdaniem powinni odprowadzic podatek od należnego wynagrodzenia.
    Jego przeznaczenie na potrzeby wspólnoty nie ma wpływu na zakres obowiązku podatkowego.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Metoda Tsudy jest jedyna prawidłowa. Pozostałe rodzą problemy.
    Jeśli wspólnota przyznała wynagrodzenie zarządowi, to powinna mu je przesłać. Jeśli zarząd oświadczy, że rezygnuje z wynagrodzenia i prosi o przesłanie go na zasilenie FR, to zarząd musi odprowadzić podatek, a wspólnota też. Ten przychód=dochód nie pochodzi z GZM.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.