podłączenie domofonu na klatce -czy płaci wlaściciel ?

ElusiaElusia Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Proszę o odpowiedż w sprawie :
Mieszkanie, którego właścicielem stałam się niedawno, ma zamontowany aparat od domofonu, poprzedni właściciel zakupił go sam. Niestety aparat wymaga podłączenia na klatce schodowej. Za konserwację domofonu płacę jak wszyscy co miesiąc. Administrator do którego zwróciłam się z tą sprawą od miesiąca obiecuje mi , że przyśle elektryka. Elektryk łaskawie wyraził zgodę na podłączenie , ale pod warunkiem, że ja zapłacę za to.
Co robić ? Klatka schodowa jest z tego co wiem częścią wspólną.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jak poprzedni właściciel kupił aparat sam, to domyślam się, że w twojej wm aparaty i kable do "skrzynki" przed klatką schodową są indywidualną własnością właścicieli a wm zajmuje się tylko tą "skrzynką". To, że klatka schodowa jest częścią wspólną nie ma tu nic do rzeczy :(
  • Opcje
    ElusiaElusia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Aparaty wszyscy kupili sami, ale za podłączenie przez firmę instalatorską zapłaciła wspólnota.
    W międzyczasie zmienił się administrator, ale zasady zostały te same.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano października 2010
    To dlaczego ty masz odłączony? Może wm płaciła tylko hurtem za instalację, a reszta to już sprawa właścicieli.
    Pogadaj nie z administratorem a z członkiem zarządu i wszystkiego się dowiesz
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano października 2010
    Administrator do którego zwróciłam się z tą sprawą od miesiąca obiecuje mi , że przyśle elektryka.
    Elektryk łaskawie wyraził zgodę na podłączenie , ale pod warunkiem, że ja zapłacę za to.
    Co robić ?
    Najprawdopodobniej poprzedni właściciel nie partycypował w kosztach montażu instalacji domofonowej,
    albo sam uszkodził unifon, odkupił go przed sprzedażą lokalu i problem pozostawił tobie.
    Może się okazać, że unifon nie jest podłączony u ciebie w lokalu,
    a nie w panelu sterującym lub nie ma wykonanej instalacji do twego lokalu.
    Tak czy owak koszt poniesiesz ty.
  • Opcje
    pacek57pacek57 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Elusia:[/cite] Za konserwację domofonu płacę jak wszyscy co miesiąc. Administrator do którego zwróciłam się z tą sprawą od miesiąca obiecuje mi , że przyśle elektryka. Elektryk łaskawie wyraził zgodę na podłączenie , ale pod warunkiem, że ja zapłacę za to.Co robić ? Klatka schodowa jest z tego co wiem częścią wspólną.
    Komu masz zapłacić? Elektrykowi? Skoro wnosisz opłaty za konserwację domofonu, należy przyjąć, że stanowi on część nieruchomości wspólnej - podłączenie go do sieci domofonowej należy do zadań WM. To Wspólnota Mieszkaniowa winna przedłożyć argumenty potwierdzające stanowisko elektryka.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Elusia:[/cite]Aparaty wszyscy kupili sami, ale za podłączenie przez firmę instalatorską zapłaciła wspólnota.
    W międzyczasie zmienił się administrator, ale zasady zostały te same.

    Zatem brak podstaw do obciążania opłatami za podłączenie, proszę dotrzec do uchwał regulujących te kwestie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Elektryk chce wyciągnąć kasę i dlatego wyciąga łapę. Ale Ty wyciągnij właściwe wnioski i zrób to co radzi Zarządca, a potem wyciągnij na wierzch pazerność elektryka.
    :bigsmile:
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] pacek57:[/cite]
    [cite] Elusia:[/cite] Za konserwację domofonu płacę jak wszyscy co miesiąc.
    Skoro wnosisz opłaty za konserwację domofonu,(..) stanowi on część nieruchomości wspólnej
    - podłączenie go do sieci domofonowej należy do zadań WM
    A co ma konserwacja bieżąca domofonu wspólnego z montażem domofonu w lokalu?
    W mojej wspólnocie konserwacja bieżąca obejmuje tylko dostarczenie sygnału do unifonu. Za resztę podpowiada właściciel lokalu.

    Najprawdopodobniej poprzedni właściciel nie partycypował w kosztach montażu instalacji domofonowej,
    albo sam uszkodził unifon, odkupił go przed sprzedażą lokalu i problem pozostawił tobie.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Sądzę, że treść uchwał będzie w tej sprawie miała zasadnicze znaczenie, jeżeli mowa w nich o tym, że wspólnota opłaca koszty podłączenia, to ponosi koszty podłączenia niezależnie od tego czy wcześniej taka sytuacja (podłączenie) miała już miejsce.
    Jeżeli poprzedni właściciel nie partycypował w kosztach, to wspólnota winna wszcząć postępowanie windykacyjne, ta sytuacja nie może mieć wpływu na sytuację obecnego właściciela.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli poprzedni właściciel nie partycypował w kosztach,
    to wspólnota winna wszcząć postępowanie windykacyjne,
    ta sytuacja nie może mieć wpływu na sytuację obecnego właściciela.
    A skąd wiesz na jakich warunkach montowany był domofon?
    Może z "pospolitego ruszenia" właściciele, z własnej inicjatywy, poza wspólnotą, "unieszczęśliwili się" w instalacje domofonową?
    Teraz jak sprzedał lokal to wspólnota może co najwyżej pogrozić palcem:tongue:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] weles1478:[/cite]
    Jeżeli poprzedni właściciel nie partycypował w kosztach,
    to wspólnota winna wszcząć postępowanie windykacyjne,
    ta sytuacja nie może mieć wpływu na sytuację obecnego właściciela.
    A skąd wiesz na jakich warunkach montowany był domofon?

    [cite] Zarządca:[/cite]Sądzę, że treść uchwał będzie w tej sprawie miała zasadnicze znaczenie, jeżeli mowa w nich o tym, że wspólnota opłaca koszty podłączenia, to ponosi koszty podłączenia niezależnie od tego czy wcześniej taka sytuacja (podłączenie) miała już miejsce.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sądzę, że treść uchwał będzie w tej sprawie miała zasadnicze znaczenie,
    Niekoniecznie , choćby z tego powodu...
    Może z "pospolitego ruszenia" właściciele, z własnej inicjatywy,
    poza wspólnotą, "unieszczęśliwili się" w instalacje domofonową?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.