media a zarząd nieruchomością wspólną

koziorozkakoziorozka Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Taki wyrok przeczytałam
http://forum.gazeta.pl/forum/w,523,117958035,118112628,Re_uzasadnienie_innego_wyroku.html
i tam na końcu jest coś dziwnego. Mam nadzieję, że tutaj dowiem się cuś konkretnego

Fragment orzeczenia:
"Z kolei materia jaka może podlegać regulacji w drodze uchwał jest określona w art. 22 UWL. Nie daje on żadnych podstaw do uznania, iż członkowie wspólnoty mogą być obowiązani przez uchwały do ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z ich własnymi lokalami, np. ze zużyciem wody dostarczonej do używanych przez niej lokali stanowiących ich własność."
I dalej...

Zgłupiałam. Wg tego wyroku jedynym sposobem uzyskania od właściciela kasy za media jest indywidualna umowa tegoż właściciela ze wspólnotą czy coś pokręciłam?
Bo jak tak, to kupuję mieszkanie a potem kto mnie zmusi do podpisania umowy? Wodę wm może odciąć, ale c.o. już nie tak prosto (np. świecówki w w.c.)

Komentarze

  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mam wątpliwość czy aby to był wyrok w sprawie czy akademicka rozprawka na ten temat - brak sygnatury sprawy

    Fragment tegoż "orzeczenia ":

    "Inną podstawą żądania zapłaty przez wspólnotę od jej członków za media dostarczane do poszczególnych lokali
    mogłyby być postanowienia umowy łączącej wspólnotę i pozwaną poszczególnych lokali.
    Wówczas ewentualne rozliczenia pomiędzy nimi za dostarczona do lokali wodę następowałyby wedle postanowień umownych.
    Jednakże w toku niniejszego postępowania powódka nie przedstawiła takiej umowy."


    Wniosek Trzeba tworzyć umowy : wspólnota - poszczególni właściciele lokali na dostawę mediów !!!
    czyżby kolejna biurokracja?
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Fragment orzeczenia:
    "Z kolei materia jaka może podlegać regulacji w drodze uchwał jest określona w art. 22 UWL.
    Nie daje on żadnych podstaw do uznania, iż członkowie wspólnoty mogą być obowiązani przez uchwały do ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z ich własnymi lokalami, np. ze zużyciem wody dostarczonej do używanych przez niej lokali stanowiących ich własność."

    Czyżby Sąd nie doczytał słowa "w szczególność"

    co z zapisem w UoWL
    Art. 13.
    1. Właściciel ponosi wydatki związane z utrzymaniem jego lokalu, jest obowiązany
    utrzymywać swój lokal w należytym stanie, przestrzegać porządku domowego,
    uczestniczyć w kosztach zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości
    wspólnej, korzystać z niej w sposób nie utrudniający korzystania przez innych
    współwłaścicieli oraz współdziałać z nimi w ochronie wspólnego dobra.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.