błąd w akcie notarialnym

janjan Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
=

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czyli błąd jest nie w akcie notarialnym (prawidłowe powierzchnie), tylko w dołączonym do niego rysunku. Dobrze rozumiem?
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    =
    Komentarz edytowany jan
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano października 2010
    sprostowanie aktu notarialnego to chyba tylko przez sąd można przeprowadzić a właściciel nie ma w tym interesu.
    Ja bym poczekała. Jak właściciel do sądu pójdzie, to się wszystko wyjaśni. Jak nie pójdzie, to po jakimś czasie zła atmosfera minie.
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    =
    Komentarz edytowany jan
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    [cite] jan:[/cite]czy nie ma prawników na forum żeby mi odpowiedzieć na zadane na wstępie pytanie?
    A jakże są, tylko polegli , :cry:
    tu nie da się zacytować fragmentu z orzeczenia sądowego,
    a może zapadli w sen zimowy ....:confused:
    Komentarz edytowany weles1478
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    prawdopodobnie......
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    =
    Komentarz edytowany jan
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zanim mądrzejsi się odezwą ja bym sprawdziła, co jest w księdze wieczystej lokalu. Bo może w niej jest wykazane właściwe pomieszczenie przynależne i wtedy nic nie musisz robić.
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    =
    Komentarz edytowany jan
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To ja nie wiem, dlaczego się martwisz. Jak księga wieczysta jest w porządku i błąd tkwi tylko w akcie notarialnym jednego właściciela - to jego kłopot. Wyjaśnij mu, że reprezentujesz interesy wszystkich właścicieli i nie możesz działać niezgodnie z zapisem z księgi wieczystej.
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    =
    Komentarz edytowany jan
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] jan:[/cite]w akcie notarialnym popełniony jest błąd.dołączony rysunek piwnic pokazuje zamiast właściwej piwnicy dołączonej do danego mieszkania na rysunku pokazana jest suszarnia jako piwnica. nowy właściciel nie chcę przyjąć do wiadomości że suszarnia nie jest jego.suszarnia ma 18.74m2 pow. a piwnica przypisana do danego mieszkania ma 15.74m2 pow. i jest zgodna z akt. not.zarząd nie może zgodzić się na utratę suszarni która jest częścią wspólną. prosze o podpowiedzi jak tą sprawę wyprostować.mieszkanie wykupione na rynku wtórnym prawdopodobnie ten błąd był już w akcie notarialnym pierwszego właściciela a teraz został powielony po raz drugi. prosze o odpowiedzi na temat. pozdrawiam.jan

    A w jaki sposób możecie Państwo udowodnić ten błąd, czy są jeszcze jakieś inne szkice, rysunki, etc.
    Rozumiem, że metraż się nie zgadza.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    =
    Komentarz edytowany jan
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    janie, nie rozumiem, na czym polega twój problem. Przecież to nie jest twój kłopot, tylko nowego właściciela. To on ma załatwiać ew. sprostowanie aktu
    Jesteś w zarządzie wm? Napisz mu, że zarząd wm nie jest odpowiedzialny za to, że w jego an jest błąd. Dokumenty budynku i metraż wykazany w jego akcie notarialnym nie dają zarządowi wm podstaw do udostępnienia mu suszarni (o pow.18.74m2) do wyłącznego użytkowania, gdyż kupił lokal nr 3 do którego przynależy piwnica nr 3 o powierzchni wykazanej w an 15.74m2 .
    I nic mu nie pisz o rysunku, bo on jest tylko częścią an.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] jan:[/cite]witam. napisałem że na rysunku dołączonym do aktu notarialnego suszarnia pokazana jest jako piwnica nr.3. i nowy właściciel twierdzi że w tym przypadku suszarnia jest jego własnością.przecież suszarnia to część wspólna .piwnica nr. 3 /bo chodzi o mieszkanie nr.3/jest oznaczona i jest w drugiej części korytarza.w akcie not. metraż jest zgodny z piwnicą nr.3 to samo w ks. wieczystej.więc błąd jest w rysunku.
    W sądzie trzeba udowodnić, że to jest piwnica wspólnoty.
    Jakie mamy dowody:
    jest rysunek, na którym znajdują się dwie piwnice oznaczone nr 3, czy tak?
    Czy raczej jest rysunek będący załącznikiem do aktu not., na którym oznaczono tylko tę jedną piwnicę nr 3 - część wspólną, a pisząc o "oznaczeniu.. w drugiej części korytarza" ma Pan na myśli oznaczenie drzwi piwnicy takim numerem?
    W tym drugim przypadku dowodem w sprawie mogą być wyłącznie wykazane różnice w metrażach, czy tak?
    Czy w akcie notarialnym podano nr piwnicy czy tylko udział z nią związany?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.