WENTYLATORY

josijosi Użytkownik
edytowano października 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam problem z wentylacją w mieszkaniu. bardzo często muszę wąchać w swoim mieszkaniu co gotują sobie moi sąsiedzi. Podejrzewam, że któryś z nich ma zamontowany okap do kratki kuchennej i poprostu mi wdmuchuje te wszystkie "zapachy. Czy można coś z tym zrobić?:sad::cry:

Komentarze

  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podejrzewam, że któryś z nich ma zamontowany okap do kratki kuchennej i poprostu mi wdmuchuje te wszystkie "zapachy.
    A co na to kominiarz, przy przeglądzie wentylacji?
    Potwierdza twe podejrzenia?
  • Opcje
    josijosi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z kominiarzem nie rozmawiałam, ale dzwoniłam do spółdzielni i tam powiedziano mi, że ktoś ma nieprawidłowo podłaczony wentylator (cokolwiek to miało znaczyć), ale oni nie są w stanie z tym nic zrobić, że w styczniu będą znów przęglądy kominiarskie,że będą ponownie wysyłać pisma do lokatorów, ale nic poza tym. jeżeli ktoś zdemontuje, to dobrze, jeżeli nie to nie. w moim mieszkaniu też jest duża wilgotność, wietrzę mieszkanie godzinami i wtedy dopiero spada poniżej 60%,
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie są w stanie nic z tym zrobić? Czyli po przeglądzie jest protokół z usterek i dalej nic z tym nie robią?
    Ja bym zrobiła tak. Wyciągnij na papierze ksero z poprzedniego protokołu wentylarza. Jak znajdziesz info o nieprawidłowości u sąsiada- bardzo grzecznie, ale na piśmie (z potwierdzeniem odbioru) pytanie, jakie działania podjęła s-nia, żeby wyeliminować zagrożenie spowodowane tą nieprawidłowością. Jak ci nic nie odpowiedzą czekaj spokojnie do stycznia, do tego drugiego przeglądu. Znowu protokół i jak w nim będzie to samo, to znów na piśmie (z potwierdzeniem odbioru), że w związku z tym, że nie usunęli dajesz termin na odpowiedź 2 tygodnie a potem zawiadomisz PINB, że narażają. Nie wiem na co. Masz gaz? To zagrożenie życia.
    Ja to bym protokoły wentylarza z 3 ostatnich lat wyszarpała najpierw, ale jak się nie da, to i ten ostatni wystarczy.
  • Opcje
    josijosi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki za radę. a ten protokół wentylarza oni muszą mi udostępnić, czy tylko mogą( czy to zależy od ich woli?)
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie wiem, ale w praktyce to nie am większego znaczenia, bo przy przeciwnych wiatrach zdarza się, że nawet jak muszą, to nie udostępniają. Tak więc grzecznie poproś o ksero jednej kartki (tej z twoim sąsiadem). Jak nie mają ksero starczy ci dokładna data protokołu (jego numer?), dane fachowca i opis nieprawidłowości
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Ja bym zrobiła tak. Wyciągnij na papierze ksero z poprzedniego protokołu wentylarza.
    A co to za zawód ten wentylarz ?
    Może to taki co wykręca wentyle w rowerach?:bigsmile:

    Protokół z przeglądu szybów wentylacyjnych ma być podpisany przez mistrza kominiarskiego a żadnego "wentylarza"
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] weles1478:[/cite]Protokół z przeglądu szybów wentylacyjnych ma być podpisany przez mistrza kominiarskiego a żadnego "wentylarza"
    Nie tylko przez mistrza kominiarskiego. Ustawa Prawo budowlane:
    Art. 62.1. Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli: (...)

    6. Kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c [dymowych, spalinowych i wentylacyjnych] powinny przeprowadzać:

    1) osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim - w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych;

    2) osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności - w odniesieniu do przewodów kominowych, o których mowa w pkt 1, oraz do kominów przemysłowych, kominów wolno stojących oraz kominów lub przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych.
    Jak widać osoby, o których mowa w pkt 2 mają nawet większe uprawnienia, niż mistrz kominiarski.
    Mogą one kontrolować takie same kominy, co mistrz, a dodatkowo jeszcze inne, do których kominiarz nie ma uprawnień: kominy przemysłowe, kominy wolnostojące oraz kominy z wymuszonym ciągiem.

    Może taką osobę miała na myśli koziorożka, pisząc "wentylarz"?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ownerku, zawsze wiedziałam, że mnie rozumiesz :flowers:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zrozumieć kobietę? Niemożliwe! :smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.