"Granie" na giełdzie kasą wspólnoty...

weles1478weles1478 Użytkownik
edytowano listopada 2010 w Wolne tematy
Dzisiaj było zebranko Zarządu mojej wspólnoty.
Po trzech kwartałach okazało się, że na FR mamy 100 tyś. zł "górki". Część kasy jest na lokacie .
W przyszłym roku zaczynamy wymianę pionów .

Jeden z członków zarządu - z zawodu bankowiec - zaproponował by zagrać tymi pieniędzmi na giełdzie.
Ja się temu sprzeciwiam , uważam, że lokata jest bardziej bezpieczna, niż granie na giełdzie. Zażądałem uchwały wspólnoty w tym temacie.
Poza tym uważam, że wspólnota nie jest do tego, by grać na giełdzie, tylko inwestować w nieruchomość , która jest "towarem".

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jak brzmi pytanie?
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sztuczne pompowanie giełdy drukowanymi dolarami nie skończy się dobrze. Bańka za chwilę pęknie.
    Dobra inwestcja to lokata z codzienną kapitalizacją odsetek http://getinonline.pl/108
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    A jak brzmi pytanie ? - Czy w przyszłym roku rozpocznie się wymiana pionów ?
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ocena ryzyka giełdy 10:90, więc szanse są na remont są małe.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ten wątek to podpucha.
  • Opcje
    UlkaUlka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ów bankowiec chyba chce na premię w banku zarobić. Nie dajcie się wmanipulować w jego prywatne ambicje.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    weles1478: uważam, że lokata jest bardziej bezpieczna, niż granie na giełdzie. Zażądałem uchwały wspólnoty w tym temacie
    W sprawie lokaty ?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    weles1478
    Piszesz o sprawie oczywistej i kto jak kto ale Ty zna dobrze odpowiedź.
    Zachowując minimum rozsądku nie podejmie sie takiej decyzji bez uchwały wspólnoty.
    Ten bankowiec to samobójca.
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    [cite] a-z:[/cite]Piszesz o sprawie oczywistej i kto jak kto, ale Ty znasz dobrze odpowiedź.
    Zachowując minimum rozsądku nie podejmie się takiej decyzji bez uchwały wspólnoty.
    Ten bankowiec to samobójca.
    Ja nie szukam odpowiedzi, bo nie zadałem pytania.

    Poruszyłem ten temat, bo takich samobójców w Zarządach wspólnot mieszkaniowych zasiada wielu.
    Są to prawnicy , księgowi z budżetówki, "profesjonaliści" budowlani ..i bankowcy , którzy cudzym kosztem
    (na koszt tworzących wspólnotę) chcą "sprawdzać się" w zawodzie jaki wykonują wymyślając różne tematy wzbogacające wspólnotę .
    Nie dajcie się omamiać takim szaleńcom.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    100 % racji.
    Nie dajcie się omamiać bezrobotnym, emerytom, księgowym ze spółek, budowlańcom, sekserkom i hodowcom drobiu...
    Nie dajcie się omamiać nikomu...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.