Uchwała w sprawie zmiany sposobu zarządu
koma^bu
Użytkownik
Bardzo proszę o wzór( ewentualnie linka do strony) uchwały w sprawie zmiany sposobu zarządu we wspólnocie. Do tej pory zarzadcą jest deweloper wpisany w aktach notarialnych, chcemy zmienić na zarząd właścicielski.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
UCHWAŁA W SPRAWIE ZMIANY SPOSOBU ZARZĄDZANIA NIERUCHOMOŚCIĄ WSPÓLNĄ
UCHWAŁA nr ............./...............
właścicieli lokali w nieruchomości położonej przy ul. ................. w ......................, z ........................ r., w sprawie zmiany sposobu zarządzania (zaprotokołowana przez notariusza)
Działając na podstawie art. 18 ust. 2a i art. 23 ustawy z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 80, poz. 903 ze zm.) postanawiamy zmienić sposób zarządzania nieruchomością wspólną naszej wspólnoty mieszczącej się w budynku przy ul. ............ w .............................:
§ 1
Od 1 stycznia ........ r. ...................... spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w ........................., przy ul. ................. (kod pocztowy ..............), wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w ..........................., XII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem .................., nie będzie sprawować funkcji zarządu nieruchomością położoną przy ul. ................... w ........................ w sposób określony w umowie notarialnej o przeniesienie własności lokalu, zawartej z nabywcą lokalu nr 2, mieszczącego się w nieruchomości położonej przy ul. .................. w ........................, 5 stycznia 2018 r.
§ 2
1. Od 1 stycznia 2018 r. wprowadza się sposób zarządzania określony w ustawie o własności lokali jako właściwy dla nieruchomości, w których jest więcej niż siedem lokali - zgodnie z art. 20 tej ustawy.
2. Organami wspólnoty mieszczącej się w nieruchomości położonej przy ul. ............ w ........................... są:
a) zebranie właścicieli - organ uchwałodawczy i kontrolny w stosunku do zarządu,
b) zarząd wspólnoty - organ wykonawczy, powoływany uchwałą właścicieli na jeden rok.
3. Właściciele podejmują uchwały tak, jak mówi o tym art. 23 ustawy o własności lokali:
a) na zebraniu lub w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd - uchwała może więc być podjęta w głosowaniu częściowo odbytym na zebraniu, a częściowo w drodze indywidualnego zbierania głosów;
b) uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali liczoną według wielkości udziałów, chyba że w określonej sprawie zastanie podjęta uchwała lub zawarta umowa, zgodnie z którą w konkretnym głosowaniu na każdego właściciela przypada jeden głos, bez względu na wielkość udziałów;
c) o treści każdej uchwały podjętej z udziałem głosów zbieranych indywidualnie każdy właściciel powinien zostać powiadomiony na piśmie.
4. Na sesji zebrania właścicieli zwoływanej obowiązkowo w pierwszym kwartale każdego roku, zgodnie z art. 30 ustawy, właściciele podejmują uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi, w związku z wykonaniem planu gospodarczego uchwalonego w roku poprzednim. W razie braku akceptacji, odpowiedzialność finansową za zawinione skutki wszelkich odstępstw od przyjętego przez właścicieli planu ponosi zarząd wspólnoty lub - w razie powierzenia w stosownej umowie administrowania wspólnotą profesjonalnemu zarządcy - ów zarządca. Za wykonanie planu za rok ................ odpowiada dotychczasowy zarządca, tj. spółka ............... z o.o.
§ 3
1. Najpóźniej do 20 grudnia ............ r. właściciele lokali wybiorą nowy zarząd wspólnoty, który zacznie sprawować swe funkcje 1 stycznia ............. r.
2. Najpóźniej do 1 stycznia ............ r. nowy zarząd wspólnoty przejmie wszelkie dokumenty dotyczące wspólnoty od dotychczasowego zarządcy - spółki ................... sp. z o.o.
3. Najpóźniej do 1 kwietnia ................. r. właściciele lokali uchwalą
a) regulamin wspólnoty,
b) regulamin porządku domowego, których projekty przygotuje zarząd wspólnoty.
4. Do czasu ewentualnego powierzenia administrowania wspólnotą profesjonalnej firmie zarządzającej, zarząd - o ile nie wejdzie w jego skład osoba z wykształceniem prawniczym - będzie korzystał przy opracowywaniu projektów wszelkich umów i innych dokumentów, a także przy podpisywaniu umów przygotowanych przez kontrahentów wspólnoty z usług radcy prawnego lub adwokata.
§ 4
Zarząd wspólnoty może w każdej chwili zaproponować podjęcie uchwały w sprawie powierzenia administrowania wspólnotą profesjonalnemu zarządcy, którego oferta zostanie wybrana z co najmniej trzech propozycji różnych firm zarządzających.
Zgodnie z art. 18 ust. 2a ustawy o własności lokali uchwała zostaje zaprotokołowana przez notariusza i stanowi podstawę wpisu do księgi wieczystej.
§ 5
Uchwała wchodzi obowiązuje z dniem podjęcia.
http://zarzadca.pl/wzory-uchwal-i-umow/uchwaly/69-uchwala-w-sprawie-zmiany-sposobu-zarzadu-nieruchomoscia-wspolna.html
Działamy dalej:)
Pozdrawiam
To nie jest sposób zarządu, określony w ustawie o własności lokali.
http://g.infor.pl/p/nieruchomosci/uchw_zm_spos_zarz_nier.doc