ogrzewanie co

simeksimek Użytkownik
edytowano listopada 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam. sprzedałem mieszkanie po pełnym okresie grzewczym- została nadpłata -rozliczenie dotyczy zgm- czy kwota powinna zostać przekazana temu kto opłacał cały rok czy kwotę przejmuje osoba która teraz tam mieszka ?' pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    beatancbeatanc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zaliczki były zapewne dostosowane do zużycia prywatnego czyli do "simek" wiec z całą pewnością nadpłata należy do tego kto je opłacał i pośrednio wygenerował
    pozdrawiam
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] simek:[/cite]sprzedałem mieszkanie po pełnym okresie grzewczym [???]
    - została nadpłata -rozliczenie dotyczy zgm
    - czy kwota powinna zostać przekazana temu kto opłacał cały rok
    czy kwotę przejmuje osoba która teraz tam mieszka ?'
    - A co masz na ten temat napisane w AN ? (o zobowiązaniach)
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no właśnie a zgm odpowiedział mi że kwota przechodzi na osobę przejmującą -czy jest gdzieś to w jakimś art. paragrafie żebym mógł się tym podeprzeć ?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2010
    Nie przechodzi na osobę przejmującą, bez znaczenia przy tym pozostają ewentualne uchwały w tym zakresie.
    Decydująca jest data sprzedaży lokalu, wszelkie wpłaty dokonane przez poprzedniego właściciela należy z nim rozliczyć. Nie mogą "przechodzić" na nabywcę.
    Wątpliwości i spór w doktrynie dotyczy wyłącznie funduszu remontowego.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2010
    [cite] beatanc:[/cite]zaliczki były zapewne dostosowane do zużycia prywatnego czyli do "simek" wiec z całą pewnością nadpłata należy do tego kto je opłacał i pośrednio wygenerował
    pozdrawiam
    Nadpłata należy do tego właściciela lokalu, z którego wpłat powstała.
    Poniżej uchwała Sądu Najwyższego, dotyczy nakładów, jednak zasada z niej wynikająca odnosi się do innych rozliczeń.


    Pomocne orzecznictwo:

    Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 10 maja 2006 r., sygn. akt III CZP 11/06 :


    "Roszczenie o zwrot wartości nakładów poczynionych przez jednego ze współwłaścicieli na nieruchomość wspólną przysługuje przeciwko osobom, które były współwłaścicielami w czasie dokonywania tych nakładów."

    Orzeczenie na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
    http://zarzadca.pl/orzecznictwo-sadowe/294-iii-czp-11-06-zwrot-nakladow-poczynionych-przez-jednego-ze-wspolwlascicieli-na-nieruchomosc-wspolna.html
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    DZIĘKUJĘ . IDĘ WALCZYĆ O SWOJE
  • Opcje
    GrafenGrafen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] simek:[/cite]DZIĘKUJĘ . IDĘ WALCZYĆ O SWOJE
    a walcz powołaj się na cytat z orzeczenia... to ci bardzo pomoże...:wink:
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A gdyby nie było nadpłaty, tylko niedopłata?
    Dług idzie zawsze za dłużnikiem, a nie za lokalem (za wyjątkiem wpisania do KW).
    Zatem odpowiedź Zarządcy - jedyna prawidłowa.
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam . co mam zrobić zaniosłem pismo z waszymi podpowiedziami 23.11.2010 i do tej pory brak odpowiedzi czy ponownie zanieść pismo czy może już sprawę pchać gdzieś wyżej - do sądu
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zaniosłem pismo
    Za potwierdzeniem... ?
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    oczywiście
  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dlaczego sprzedając mieszkanie nie wliczyłeś wielkości tej nadpłaty do ceny nieruchomości?
    czy ponownie zanieść pismo czy może już sprawę pchać gdzieś wyżej - do sądu
    To już zależy od Ciebie.
    Ja bym dążył do uświadomienia ZGM, a na samym końcu powiedział, że sprawę oddam do sądu (jeśli by nie zrozumieli, że mają zwrócić nadpłatę)
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    po pierwsze skąd możesz wiedzieć że masz nadpłatę na ogrzewanie jak okres grzewczy kończy się w maju czy czerwcu a rozliczenie przychodzi we wrześniu
    a po drugie mieszkanie sprzedałem w lutym ale mieszkałem tam jeszcze do końca maja
  • Opcje
    beatancbeatanc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wydaję się, że jeżeli nie zawarłeś w piśmie terminu (najbliższego) na odpowiedź ( czy strony tez nie ustaliły) to według panujących zasad nie muszą Ci odpowiedzieć wcale. Jednak możesz wystosować "wezwanie do zapłaty (zwrotu nadpłaty)" wtedy już powinni zająć stanowisko. Potem ostatecznie sprawa idzie do sądu. Możesz jeszcze wykorzystać taki haczyk jak "milczące przyjęcie oferty" - ale o tym poczytaj dokładnie w kodeksie c.
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy określam im jakiś termin do wypłaty bądź odpowiedzi na pismo ? jeżeli teraz zaniosę ponownie pismo a także czy mogę się upominać o odsetki - nawet tak dla zastraszenia
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Odsetki ustawowe - tak.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] simek:[/cite]czy określam im jakiś termin do wypłaty bądź odpowiedzi na pismo ? jeżeli teraz zaniosę ponownie pismo a także czy mogę się upominać o odsetki - nawet tak dla zastraszenia
    Proszę określić termin i po bezskutecznym upływie sprawę wystąpić z powództwem. Rozumiem, że nadpłata wynika z dokumentacji wspólnoty?

    [cite] simek:[/cite]no właśnie a zgm odpowiedział mi że kwota przechodzi na osobę przejmującą -czy jest gdzieś to w jakimś art. paragrafie żebym mógł się tym podeprzeć ?
    Czyżby ZGM opierał się na przepisie art. 548 kodeksu cywilnego:
    "Art. 548. § 1. Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy."
    Ta regulacja obowiązuje strony umowy sprzedaży, wspólnocie nic do tego kiedy lokal zostanie wydany.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nadpłata jest potwierdzona w zgl bo byłem osobiście na początku i sprawdziłem - pani tam która była sprawdziła w komputerze że nadpłata była i powinienem ją dostać a później przyszło pismo że nie dostanę
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wystąpić z powództwem.
    czy w piśmie mam ich o tym informować że oddaje sprawę do sądu ?
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A DOKŁADNIE TAK MI ODPOWIEDZIELI " ROZLICZENIE KOSZTÓW ZOSTAŁO DOKONANE ZGODNIE Z REGULAMINEM ROZLICZENIA KOSZTÓW ENERGII CIEPLNEJ W LOKALACH MIESZKANIOWYCH I UŻYTKOWYCH BĘDĄCYCH W ADMINISTROWANIU ZAKŁADÓW GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ CZĘŚĆ IV PKT 10 NA OSOBĘ PRZEJMUJĄCĄ LOKAL "
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Simek, używaj opcji EDYTUJ zamiast pisać post pod postem.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    przychylam się do prośby Eddiego i dołączam swoją o naprawienie klawiatury, pisanie wielkimi literami jest koszmarne
    Przytocz na forum ten pkt.10 z IV części regulaminu - sie zobaczy, bo może on jest bezprawny
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy mam szanse wygrać ? oto treść regulaminu
    uchwała nr 871/2001
    " w przypadku przekazania lokalu przez dotychczasowego użytkownika do dyspozycji zgm lub innemu użytkownikowi (zamiana,sprzedaż ) , zgm może dokonać rozliczenia kosztów energii cieplnej proporcjonalnie do okresu użytkowania lokalu na podstawie protokołu sporządzonego przy współudziale przedstawiciela zgm , za zgodą wolą przekazującego i przyjmującego lokal . W przypadku braku protokołu wszelkie zobowiązania wobec zgm przejmuje osoba przejmująca lokal "
  • Opcje
    simeksimek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy ktoś jest wstanie pomóc ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.