odpowiedzialnosc czlonka wspolnoty

mb0005mb0005 Użytkownik
edytowano listopada 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam
proszę o poradę jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej, zajmuje lokal mieszkaniowy na trzecim pietrze i drugi lokal zadoptowany na strychu. Właśnie rozpocząłem remont lokalu wyodrębnionego na poddaszu przy czym wyodrębnienie nastąpiło wcześniej. Moj problem polega na tym, że na corocznym zebraniu zwróciłem sie do czlonków wspolnoty o uprzątniecie ze stropu hasi i gruzu znajdujące sie na pomieszczeniu zaadaptowanym. Wspólnota wyraziła zgodę zarządca zobowiązał się, ze to uprzątnięcia. Jednak mijaly miesiace i nie moglem doczekać sie prac porządkowych. W końcu w własnym zakresie uprzątnąłem zalegający gruz i złożyłem go na przyległym strychu. Po 8 miesiącach zarządca wycofał sie z obietnicy i twierdzi ze może uprzątnąć z poddasz ale ja osobiście mam za to zaplacic. Jak myslicie bo moim zdaniem wszystko to co znajduje sie poza stropem a nawet łącznie z stropem należy do obowiązków całej wspólnoty pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To ty adaptacją ten gruz wyprodukowałeś?
    Jak nie, to nie twój kłopot.
    Poza tym nie zrozumiałam. Wywaliłeś gruz (twój, czy stary?) na przyległy strych. Komuś teraz przeszkadza? Jak nie twój i przeszkadza, to niech go sam usunie.
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dokladnie sprawa wyglada tak na stropie byly wysypane hasie i dodatkowo, gruz po dawnym remoncie dachu, zarządca twierdzi i moze ma racje, że hasie te dawne ocieplenie tego lokalu,
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    hasie to nie znaczy gówna ptasie?
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :) to tzw odpady po spalanlniu głównie węgla
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    fajnie te hasie i hasiosznup :smile::)
    http://www.miejski.pl/slowo-hasiosznup
    Jak zarząd wm chce mieć na strychu porządek, to niech ekipę wynajmie
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no tak ale jak to prawnie wyglada
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Skoro, to nie jest Pana gruz, to nie ma Pan obowiązku go wynosić. Oczyszczenie strychu należy do obowiązków wspólnoty, jeżeli właściciele znają sprawcę bałaganu i sa w stanie to udowodnić, mogą wystąpić przeciwko niemu o zwrot kosztów wywozu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    prawnie? Ty płacisz za swoje, wm za swoje
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    co do gruzu dzieki ale co jest "ociepleniem" pomieszczenia ktore zajmuje tego tez bylo z 2 tony
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie bardzo rozumiem. W pomieszczeniu, które zaadaptowałeś znajdowało się ocieplenie, które wyrzuciłes/uprzątnąłeś. I w czym problem?
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jeszcze raz sprobuje wyjasnic
    kupilem lokal na poddaszu, konstrukcja tego lokalu tak jest zrobiona, ze pomiedzy stropem tego pomieszczenia a dachem jest pustka i wlasnie w ta pustke ktos wrzucil "hasie" czyli odpady po spalaniu wegla, oraz gruz najprawdopodobnie znajduje sie on w wyniku ostatniego remontu dachu. Teraz zarzadca twierdzi, ze te "hasie" to element ocieplajacy pomieszczenia ktore kupilem. Nie umiejac dogadac sie z zarzadca aby usunol to z mojego stropu sam wysprzatalem to swinstwo i zlozylem na przyleglym strychu. Teraz ktos musi usprzatnac strych z zalegajacego gruzu no i "ocieplenia" :) w sumie tego moze byc na ok ok 4 tony, kamienica jest czteropietrowa a wiec taka operacja troche bedzie kosztowac.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    Czyli te hasie były budynkowi potrzebne póki ty nie zrobiłeś adaptacji... Ty więc powinieneś sam je usunąć. Jakoś podzielcie się kosztami wywózki - za gruz wm, ty za hasie
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no nie ocieplenie bedzie juz nawet czesciowo jest ale wiesz juz troche inne ;).
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :bigsmile:mb0005 - znowu się narażę. Z tego co piszesz, samowolnie usunąłeś "ocieplenie" stropu i podrzuciłem sąsiadowi na jego strop. Niech się następny martwi.Nie znam się na technologii ocieplania strychów, może te "hasie" jest dobre. Chociaż ja osobiście zastosowałbym styropian. To ,że nie potrafisz "dogadać" się z zarządcą, nie upoważnia do samowoli. Osobiście obciążyłbym Cię kosztem "sprzątania". Oczywiście miałbyś szansę obrony przed sądem.:bigsmile:
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tez im tak zaproponowalem, ze niech to usuna i jak mi udowodnia, ze usprzatniecie nalezy do mnie to pokryje koszta.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wszczynaj awantury, podziel się kosztem wywózki (zapłać tylko za hasie). Usunąłeś coś, co przedtem było budynkowi potrzebne, więc to twój koszt adaptacji.
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak tylko, ze zarzadca domaga sie zaplaty za wszystko a przecież tez ponioslem koszta z przeniesieniem gruzu pozostawionego przez ekipe remontujaca
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2010
    Ten zarządca to notarialny albo przymusowy?
    Bo jak nie, to nie gadaj z nim, tylko z członkami zarządu. Daj im kartkę z krótkim opisem sytuacji i twoją propozycją podziału kosztów. I nie wymuszaj natychmiastowej decyzji. Niech spokojnie przeczytają, zastanowią się i sami coś zaproponują, jak wyjść z tej sytuacji. Zaproś na kawę, negocjujcie
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a wiesz ze dokladnie nie wiem, jest to zgm
    a co do tego ocieplenia to troche chyba nie tak. Jasne dawniej uzywalo sie tego rodzaju materialu, ale nie w takich ilosciach i mieszkanie pokryte by bylo w calosci w miare równomiernie a nie tylko w pomieszczenia graniczących z strychem. Efekt tego "ocieplenia" to popenkany i wygiety sufit, jak juz wspomnialem wczesniej bylo tego dobre pare ton. Dlatego mysle ze po prostu probuja mnie wkrecic. Postaram sie o ekspertyze specjalistów.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jak zgm, to na 99% pełni on tylko funkcję administratora, a zarząd masz właścicielski. Gadaj więc z członkami zarządu.
  • Opcje
    mb0005mb0005 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    regulamin mowi, ze zgm pelni role zarzadcy do momenty wydzielenia ostatniwego lokalu, a co do zarzadu to troche skomplikowane bo nie ma z nimi kontaktu.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2010
    Jeżeli udowodni Pan, że to ocieplenie, które usunął było zbyt ciężkie i prowadziło do uszkodzeń stropu, to koszty jego usunięcia winna pokryć wspólnota.
    W przeciwnym razie - winien pokryć je Pan. Moim zdaniem nie można tego uznać za koszt adaptacji - ponieważ jeżeli ciężar jest zbyt duży, to nie ma znaczenia czy pod stropem znajduje się lokal.
    [cite] mb0005:[/cite]Tez im tak zaproponowalem, ze niech to usuna i jak mi udowodnia, ze usprzatniecie nalezy do mnie to pokryje koszta.


    Jednak to na Panu a nie na wspólnocie spoczywa ciężar dowodu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.