instalacja gazowa w budynku wspólnoty

basia-6basia-6 Użytkownik
edytowano listopada 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam, bardzo proszę o pomoc,kupiliśmy mieszkanie 2 lata temu w budynku należącym do wspólnoty,mieszkanie było przerobione z powierzchni sklepowej w związku z tym prawdopodobnie nie była podciągnięta instalacja gazowa,(ale zostało odebrane jako mieszkanie)dlatego też od początku korzystałam z butli propan-butan.Dziś dostałam pismo ze wspólnoty że przeprowadzona została kontrola i "wykryto" że ja używam butli i w trybie natychmiastowym mam usunąć tą butlę ponieważ jest to nie zgodne z prawem budowlanym jak nie to Zarząd poda mnie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego,co mam robić czy to w moim obowiązku leży podciągnięcie tej instalacji? Proszę o pomoc,może ktoś miał podobny problem...

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rozumiem, że w budynku jest instalacja gazu ziemnego?
    Nie można używać butli gazowej w budynku z gazem ziemnym z sieci. Wspólnota ma rację.
    Jeżeli chcesz mieć instalację gazu ziemnego, musisz ją sobie podłączyć. Na swój koszt, oczywiście.
  • Opcje
    basia-6basia-6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak w budynku jest instalacja gazu ziemnego,tylko powiem tak pierwszy raz mam mieszkanie w bloku, jestem młodą osobą,na początku dość często rozmawiałam z dyrektorem Wspólnoty mógł mi powiedzieć od początku,że jest taka sytuacja,ale na nie przez 2 lata była butla i było ok. teraz dopiero pisze do mnie pismo jakbym popełniła jakieś przestępstwo,to jest chore...,butlę karze mi wynieść w trybie natychmiastowym, to jego zdaniem będzie lepiej jak gotując obiad rozpalę sobie ognisko na środku kuchni?
    ale dziękuję za pomoc ,przynajmniej wiem że czeka mnie znowu wydatek,i wiem co mam robić:bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    basia - to nie jest żaden dyrektor, tylko zwykły członek zarządu albo administrator.
    Dowiedz się, który sąsiad jest w zarządzie wm i uzgodnij jakiś rozsądny termin tego remontu. Ale najpierw przelicz, czy ci się bardziej kuchenka elektryczna nie opłaca.
  • Opcje
    igokowigokow Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na pewno na dłuższy okres czasu, np. kilka lat, korzystanie z kuchenki elektrycznej będzie droższe niż korzystanie z gazu ziemnego. Trzeba to rozważyć.
  • Opcje
    GrafenGrafen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mieszkanie było przerobione z powierzchni sklepowej
    w związku z tym prawdopodobnie nie była podciągnięta instalacja gazowa,
    (ale zostało odebrane jako mieszkanie)dlatego też
    od początku korzystałam z butli propan-butan.
    A nie możesz wystąpić o przyłączenie do istniejącej instalacji gazowej?
  • Opcje
    basia-6basia-6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    być może mogę,tylko że ja pierwszy raz w życiu spotykam się z takim problemem,to pismo dostałam w piątek,w poniedziałek pójdę na rozmowę to się dopytam,wcześniej się tym nie interesowałam myślałam że to normalne że nie mam tego gazu i że mam korzystać z butli,jak dostałam to pismo to się przestraszyłam ale bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi,przynajmniej wiem co teraz mam robić
  • Opcje
    GrafenGrafen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdzieś czytałem, że nie wolno stosować (ze względów bezpieczeństwa) dwóch rodzajów gaz.
    Stąd ta boruta.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Grafen:[/cite]Gdzieś czytałem, że nie wolno stosować (ze względów bezpieczeństwa) dwóch rodzajów gaz.
    Może tutaj? :smile:
    § 157. 6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.

    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Dz.U.02.75.690.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stąd ta boruta
    Boruta czy poruta?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jak dostałam to pismo to się przestraszyłam
    Ale czego tu się bać? Pismo Cię przecież nie ugryzie. Weź, usuń po prostu te butle z lokalu i podłącz się do instalacji gazu ziemnego. Tańsze i mniej uciążliwe, a i przy okazji bezpieczniejsze (oczywiście po spełnieniu wymaganych warunków technicznych przyłączenia i przy regularnych kontrolach okresowych).

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    DYREKTOR WSPÓLNORY HO HO HO
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    WSPÓLNORY?

    HO HO HO?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :cactus2:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.