System moderacji na forum forum.zarzadca.pl

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Nie miał i nadal nie ma, punktacja tego nie zmienia.
    :wink:
    Oj, jak się Ty kobieto mylisz , ma i to bardzo duży, ale jak się jest w jednej drużynie z moderatorem to trzeba grac jak pozwala.
    Uważam, że na forum społecznościowym powinna być możliwość ocena wpisów przez wszystkich uczestników i na plus i na minus. Punktacja winna być anonimowa, aby nie była korupcjogenna (ja tobie Ty mi)

    Takie oceny (plus i minus) poprawią motoryczność wypowiedzi, komunikatywność, itp
    Na razie to forum niczym nie różni się od innych sponsorowanych.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    Na razie to forum niczym nie różni się od innych
    (...) - powtarzasz to w kółko jak refren. To już nudne.
    Jeśli tak ci się tu nie podoba, to po co tu zaglądasz? Czy to przypadkiem nie masochizm?
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do admina
    czy była by możliwość wyświetlania IP przy nicku każdego użytkownika forum?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To już nudne
    Dla mnie nie :wink: Może powinniśmy pomóc koledze i co 2-3 miesiące przeprowadzać konkurs na następny nick dla niego.
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    themoth:
    w jaki sposób wyróżnić można swoje posty w których dostałem/straciłem punkty?
    Gdy post uzyska 10 pozytywnych ocen zostanie wyróżniony automatycznie - aby tak się stało inni użytkownicy musieliby tyle razy użyć funkcję "dodaj pozytywną ocenę".
    Jest jeszcze funkcja "Oznacz ten wątek" dla oznaczenia danej dyskusji w liście,
    po jej wybraniu przy wątku pojawi się gwiazdka.
    czy była by możliwość wyświetlania IP przy nicku każdego użytkownika forum?
    W jakim celu?, adres IP podlega ochronie danych osobowych.

    koziorozka:
    nikt nie może go zbanować, nawet gdyby okropny system moderacji punktami wprowadził
    :daisy: no tak, co jam siem musiał natłumaczyć, no ale fakty są takie, że to już nie jest system moderacji ale system oceny komentarzy.:cool:


    Jak ktoś ma ochotę to proszę zaproponować inne określenie dla "punkty moderacji" tak aby nie pojawiało się słowo "punkty". Nagrodą będą ... dodatkowe punkty do głosowania.:wink:

    KubaP:
    Uważam, że na forum społecznościowym powinna być możliwość ocena wpisów przez wszystkich uczestników i na plus i na minus.
    plus i minus - ta opcja jest zawsze otwarta w przyszłości. Argumenty czajnika nadały nam inny kierunek.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do admina:
    [cite] admin:[/cite]themoth:
    w jaki sposób wyróżnić można swoje posty w których dostałem/straciłem punkty?
    Gdy post uzyska 10 pozytywnych ocen zostanie wyróżniony automatycznie - aby tak się stało inni użytkownicy musieliby tyle razy użyć funkcję "dodaj pozytywną ocenę".
    Jest jeszcze funkcja "Oznacz ten wątek" dla oznaczenia danej dyskusji w liście,
    po jej wybraniu przy wątku pojawi się gwiazdka.
    miałem na myśli nie wyróżnienie widoczne dla wszystkich, tylko dla mnie, cos jak link :"Moje komentarze"
    czy była by możliwość wyświetlania IP przy nicku każdego użytkownika forum?
    W jakim celu?, adres IP podlega ochronie danych osobowych.
    ale przecież istnieją fora, gdzie wyświetla się IP przy nicku w każdym poście i wtedy można określić czy ktoś czasem nie prowadzi sztucznej dyskusji z kilku nicków
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdzie są takie fora? Ja się z tym nie spotkałem. Poza tym, w tym konkretnym przypadku nie jest potrzebny IP. Charakterystyczny styl tego użytkownika jest rozpoznawalny znacznie lepiej, niż jakikolwiek IP.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    Jak ktoś ma ochotę to proszę zaproponować inne określenie dla "punkty moderacji" tak aby nie pojawiało się słowo "punkty". Nagrodą będą ... dodatkowe punkty do głosowania
    Ochoty już prawie nie mam, ale ostatnim rzutem na taśmę - wyróżnik, ocena, laur, odznaka harcerza, gwiazda forum, pasek prymusa, premia...
    Czekam na obiecaną nagrodę, bo stale max 25 mam :wink:
    wodotryski :cry:
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...
    1.plus,
    2.reputacja,
    3.piwko - też gdzieś widziałem,
    4.szacunek,
    5.cegiełki (budujemy nowy dom),

    wymieniać dalej?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    Numery IP ja również widziałem, na którymś z forów gazety.pl - widać je przy wpisach osób niezarejestrowanych.
    Piwa są często stosowane na forach phpBB.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    na gazeta.pl widać tylko kawałek IP niezalogowanego
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano grudnia 2010
    dziękuję, zamiast "liczba punktów moderacji" w lewym panelu możemy mieć zatem:
    -liczba premii
    -liczba wyróżników
    -liczba plusów
    -liczba cegiełek
    -liczba głosów itd
    Jury obraduje.

    Uruchomienie opcji pisania dla osób niezarejestrowanych byłoby powiązane z wyświetlaniem ich numeru IP.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jury obraduje.
    mnie się jednak najbardziej podobają się "punkty reputacji" w skrócie REPy
    mieś na forum wysoką reputację - to jest dopiero coś :)

    czy 25 to jest maksymalna ilość punktów?
    ja mam tyle od dwóch dni, pomimo tego, że codziennie odwiedzam forum jako zalogowany
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano grudnia 2010
    [cite] czajnik5:[/cite] Na marginesie - zauważyłem, że mogę sobie sam dodać pozytywną ocenę. : ).
    To chyba trochę nieprzyzwoite, dawać ludziom taką możliwość.
    oj nieprzyzwoite uprawnienia, ale już poprawione.
    [cite] themoth:[/cite]czy 25 to jest maksymalna ilość punktów?
    ja mam tyle od dwóch dni, pomimo tego, że codziennie odwiedzam forum jako zalogowany
    Tak to maksymalna liczba, aby otrzymać kolejne punkty należy wykorzystać część obecnego limitu. Obecny limit oznacza, że w danym dniu możesz ocenić maksymalnie 25 komentarzy. Gdy ocenisz np 3 komentarze dzisiaj to w kolejnym dniu system doda Ci 2 punkty za wizytę na forum.
    Komentarz edytowany admin
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    Może by tak dodać zakładkę co oznaczają, jak działają funkcje na stronie np. permalink
    podobnie jak to ma miejsce z kategoriami
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    PERMALINK: każdemu komentarzowi przypisany jest unikalny odnośnik; permalink jest właśnie takim odnośnikiem do danego komentarza.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Też się spotkałem z IP, ale niepełnym (bez liczby po ostatniej kropce).
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Dane osobowe są hamulcowym - dla zalogowanych użytkowników.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    ten system punktacji jest bez sensu
    co by się nie robiło po kilku dniach każdy ma 25 punktów - brak motywacji

    powinny być punkty za hierarchię w liście aktywności,
    punkty za otrzymanie punktów są ok,
    i inne ciekawe

    i te punkty budują dopiero reputację

    reputacja powinna dać możliwość do używania kolorów, lub zakładania wątków które się nie przesuwają wraz z pojawianiem się nowszych - przynajmniej przez jakiś czas
    Komentarz edytowany themoth
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To są punkty do rozdawania dla innych, nie dla Ciebie. Rozdajesz je, wyróżniając cudze posty.
    Ty otrzymujesz od innych użytkowników za pozytywną ocenę Twoich wpisów.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    aha
    zapomniałeś dodać "ty debilu"

    a mógłbyś mi dodać punkt tak jak i ja ci dodałem?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dostałeś punkt nie za zaostrzanie dyskusji tylko po to by Ci pokazać, że Tobie też można przyznać punkty.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Widać, że system się nie przyjął . Każdy okopał się na 25 punktach i czeka ...
    Gdzie się podziała propozycja Grafena o przyznawaniu ocen /punktów/ujemnych za trollowanie?
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/2391/1/system-moderacji-na-forum-zarzadcaeu/#Item_16
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano stycznia 2011
    Liczba w lewym panelu nie oznacza już punktów, ale liczbę głosów, czyli ile razy możesz zagłosować, podziękować i ocenić pozytywnie odpowiedź.

    Zostawiliśmy nieco dłuższy okres czasowy na ocenę obecnego systemu tj co najmniej 6 miesięcy.
    Obecnie jesteśmy pomiędzy wersją systemu moderacji z ocenami pozytywnymi i negatywnymi a całkowita likwidacją systemu.
    O kształcie systemu ocen decydujecie Wy - obecny kompromis to system oceny komentarzy o którym mowa w nowym wątku:
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/2456/system-oceny-komentarzy-na-forum-zarzadcaeu/
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] admin:[/cite]Liczba w lewym panelu nie oznacza już punktów, ale liczbę głosów, czyli ile razy możesz zagłosować, podziękować i ocenić pozytywnie odpowiedź.
    To chociażby zmień opis pola z "punktów" na "ocen". Pierwszy raz spotykam się z takimi zasadami, które prowadzą do nikną (brak ruchu, pazerne gromadzenie "punktów")
    [cite] admin:[/cite]Zostawiliśmy nieco dłuższy okres czasowy na ocenę obecnego systemu tj co najmniej 6 miesięcy.
    Tekst z minionej epoki- Kto ? co ? Kiedy ? komu?.
    Trzeba się do tego przyzwyczaić, bo coraz częściej będziemy mieli z tym do czynienie.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano stycznia 2011
    [cite] KubaP:[/cite]Gdzie się podziała propozycja Grafena o przyznawaniu ocen /punktów/ujemnych za trollowanie?
    Grafena, czyli twoja. Zgłaszasz wnioski, potem pod innym nickiem je popierasz. Jeszcze trochę i będziesz sam ze sobą polemizował. Twoje płaskie docinki pod adresem administracji forum to tylko dowód twojej frustracji.
    Jeśli mowa o "pazernym gromadzeniu punktów" - ilu osobom podziękowałeś, dałeś punkt za wartościową wypowiedź? Czemu pazernie gromadzisz te punkty? :smile:

    Ja proponuję zlikwidować system ocen całkowicie.
    A już na pewno nie wprowadzać "punktów ujemnych". Punkt dodatni, jak ktoś zechce, to przyzna, punkty ujemne są raczej wyrazem osobistych animozji i uprzedzeń - [align=right](...) admin[/align]

    Od pilnowania porządku na forum jest admin.
    Próba wyręczenia się użytkownikami jest nowatorska, ale niepoważna.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Gromadzenie "głosów" nie ma większego sensu, bo służą one tylko do wystawienia ocen innym użytkownikom. Limit liczby głosów 25 oznacza, że w ciągu jednego dnia nie możesz wystawić więcej niż 25 ocen, ale już następnego dnia system automatycznie doda Ci 2 głosy.
    System oceny komentarzy opisany tutaj: https://forum.zarzadca.pl/discussion/2456/system-oceny-komentarzy-na-forum-zarzadcaeu/
    będzie działał tylko wtedy gdy pozytywnie ocenisz odpowiedź innego użytkownika lub gdy inny użytkownik pozytywnie oceni to co napisałeś lub też podziękuje Ci za udzieloną przez Ciebie pomoc, którą uzna za pomocną.
    Pozytywne oceny możesz oglądać w zakładce PROFIL.

    Zmiana opisu pola z "punktów" na "ocen" zapisana do realizacji.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2011
    [cite] admin:[/cite]będzie działał tylko wtedy gdy pozytywnie ocenisz odpowiedź innego użytkownika lub gdy inny użytkownik pozytywnie oceni to co napisałeś lub też podziękuje Ci za udzieloną przez Ciebie pomoc, którą uzna za pomocną.
    Czyli należy rozumieć, że jak się punktu nie przyzna to wpis jest oceniony negatywnie .
    Zaczyna mi się to podobać.
    Ale wolę dla jasności przyznawać kaktusy, to mniej boli.( i ośmiornica przynajmniej śpi)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.