wymiana podzielnków --uchwałą

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano listopada 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Kończy się okres ważności podzielników, część jest za i przeciw. Czy w przypadku kontynuacji opomiarowania ale nowymi podzielnikami (dwuczujnikowe) powinnam przygotować uchwałę i poddać ją głosowaniu. Nie wiemy czy wprowadzenie opomiarowania ( administrowała gmina) nastąpiło uchwałą czy tez regulaminem rozliczania

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2010
    Rozumiem, że to duża wspólnota mieszkaniowa, dlatego regulamin rozliczeń należy przyjąć uchwałą ( w małej wszyscy winni się zgodzić).
    Przyjęcie regulaminu rozliczeń to czynność przekraczająca zarząd zwykły.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    GrafenGrafen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]Kończy się okres ważności podzielników, część jest za i przeciw.
    Czy w przypadku kontynuacji opomiarowania ale nowymi podzielnikami (dwuczujnikowe)
    powinnam przygotować uchwałę i poddać ją głosowaniu.
    Nie wiemy czy wprowadzenie opomiarowania ( administrowała gmina)
    nastąpiło uchwałą czy tez regulaminem rozliczania
    Regulamin się pisze pod obowiązujący system, a nie odwrotnie
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Procedrurę wprowadzenia indywidualnego rozliczenia ciepła określa art. 45a ust. 1-12 ustawy-prawo energetyczne.
    Proszę też nie zapominać, że zgodnie z umowami firm rozliczających instalacja cieplna powinna odpowiadać wymaganiom normy PN-EN 834 aby rozliczanie podzielnikowe było zgodne z prawem oraz stymulowało energooszczędne zachowania właścicieli. Rzadko która instalacja (z tych starszych żadna) te wymogi spełnia w związku z tym rozliczanie podzielnikowe w takich sytuacjach jest fikcją na co napewno ci niezgadzający się właściciele słusznie powołują się.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podzielniki mamy dziesiąty sezon, kończy się ich ważność i stąd moje pytanie : czy do zamontowania nowych na kolejne 10 lat potrzebna jest uchwała.?
  • Opcje
    GrafenGrafen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]Podzielniki mamy dziesiąty sezon, kończy się ich ważność i stąd moje pytanie :
    czy do zamontowania nowych na kolejne 10 lat potrzebna jest uchwała.?
    Moim zdaniem nie . Jest to kontynuacja obowiązującego sposobu rozliczania EC.
    Podzielnik jest tylko nośnikiem podziału kosztów zakupu przez wspólnotę EC.
    To, że podzielnik jest nowszego typu, nie ma znaczenia.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ja bym to do planu gospodarczego jednak wstawiła
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Myślałam, że powinniśmy podjąć uchwałę i wtedy większość decyduje, jest to duża wspólnota 120 lokali. Wydaje mi się, że nie powinnam jako zarząd decydować samodzielnie
  • Opcje
    GrafenGrafen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]Myślałam, że powinniśmy podjąć uchwałę i wtedy większość decyduje, jest to duża wspólnota 120 lokali.
    Wydaje mi się, że nie powinnam jako zarząd decydować samodzielnie
    A nie możesz postąpić, tak jak z wymianą wodomierzy?
  • Opcje
    Andrzej_KAndrzej_K Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Grafen
    A nie możesz postąpić, tak jak z wymianą wodomierzy?

    Czyli?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.