rozliczanie wody

onufryonufry Użytkownik
edytowano grudnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo ukarania właściciela lokalu w trybie uchwały za nieudostępnienie w wymaganym terminie liczników wody. Moja wspólnota narzuciła mi karny ryczałt 20 m3 wody na osobę miesięcznie, w wyjątkowej sytuacji losowej.Dodatkowo przeksięgowuje sobie tą należność z moich opłat komornianych które regularnie płacę bez zaległości. W ten sposób tworzy sztucznie zaległośc grożąc sądem.
W uchwale nie ma informacji o rozliczeniu oczywistej nadpłaty po skonfrontowaniu ryczałtu ze wskazaniami liczników. Sytuacja taka trwa ponad dwa lata- nie orzymałem żadnego monitu w tej sprawie.
Jestem nowym właścicielem i o istnieniu takiego postanowienia uchwały dowiedziałem sie po fakcie ukarania mnie.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    płać zgodnie z licznikiem i się nie przejmuj
    Wspólnota chyba może cie obciążyć kosztem za dodatkowy odczyt (jak w wyznaczonych terminach nie udostępniłeś lokalu), ale nawet tego nie jestem pewna
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo ukarania właściciela lokalu w trybie uchwały za nieudostępnienie w wymaganym terminie liczników wody
    Czy twój "problem" zawarty jest w Regulaminie Rozliczenia Wody, jest u was "coś" takiego ?
  • Opcje
    onufryonufry Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do elan 124. Tak. Jest taki regulamin. Dowiedziałem sie o nim ostatnio podczas składania reklamacji w sprawie rzekomego zadłużenia.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dowiedziałem sie o nim ostatnio
    Radzę tobie abyś już teraz zapoznał się z Regulaminem Rozliczania Ciepła w waszej wspólnocie. Później może być za późno.
    Jest taki regulamin
    Czy ten Regulamin "dotyka" twojego problemu ?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] onufry:[/cite]Moja wspólnota narzuciła mi karny ryczałt 20 m3 wody na osobę miesięcznie, w wyjątkowej sytuacji losowej.
    Wspólnota nie ma prawa nakładać jakichkolwiek "domiarów" na właściciela lokalu. W razie nieudostępnienia wodomierza do odczytu, wspólnota może tego właściciela obciążyć jedynie kosztem różnicy między wskazaniami wodomierza głównego a sumą wodomierzy indywidualnych (lokalowych), bo nie sposób jest ustalić faktyczne zużycie wody w tym lokalu.
    [cite] onufry:[/cite]Dodatkowo przeksięgowuje sobie tą należność z moich opłat komornianych które regularnie płacę bez zaległości. W ten sposób tworzy sztucznie zaległośc grożąc sądem.
    Jeżeli swoje wpłaty wyraźnie opisałaś (za co płacisz i za jaki okres), to wspólnota nie ma prawa zaksięgować ich na poczet innych należności.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.