Adaptacja lokalu mieszkalnego na użytkowy

bodziodbodziod Użytkownik
edytowano grudnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Od czego muszę zacząć aby moje mieszkanie wlasnosciowe zaadaptować na lokal użytkowy( gabinet lekarski)
Posiadam własnosciowy lokal we wspólnocie mieszkaniowej na parterze, chciałabym zrobić sobie wejście od strony balkonu do mojego mieszkania (gabinetu). Od czego mam zacząć?
Czy potrzebuje pozwolenia wspólnoty, zarządcy czy gminy czy jakieś inne pozolenia są potrzebne. Zarzadcą jest ADM gminny.
pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    Pierwszy krok to zgoda wspólnoty na wykonanie wejścia od strony balkonu, bo taka zmiana to ingerencja w nieruchomość wspólną. Następny krok to Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta i szereg dokumentów:
    - opis i rysunek określający usytuowanie obiektu budowlanego w stosunku do granic nieruchomości i innych obiektów budowlanych istniejących lub budowanych na tej i sąsiednich nieruchomościach
    - oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
    - zwięzły opis techniczny, określający rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego, oraz jego konstrukcję
    - ostateczną decyzję o warunkach zabudowy (w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego).
    - ekspertyza techniczna wykonana przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane - zmiana warunków bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy itd
    - inne pozwolenia i opinie wymagane odrębnymi przepisami (BHP, PPOŻ, HIGIEN.-SANIT., inne)
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na koniec zgloszenie do Wydz. Finansowego UM fakt przekształcenia mieszkania w lokal użytkowy. Podatek od nieruchomosci wzrosnie Ci. W naszym mieście to byłoby 30-krotnie...
  • Opcje
    bodziodbodziod Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tsuda i a-z dzięki bardzo za informacje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.