zakup kotłowni

skalecka20skalecka20 Użytkownik
edytowano grudnia 2010 w Wolne tematy
Mam pytanie Wspólnota zakupiła w drodze licytacji pomieszczenie kotłowni znajdującej się w jej bloku i urządzenia grzewcze ( od komornika i sądu ), czy w związku z tym powinnam to wprowadzić na środki trwałe mimo , że wspólnota prowadzi uproszczoną księgowość

Komentarze

  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chyba czegoś nie rozumiem...jak to wspólnota kupiła kotłownię od komornika i to we własnym bloku?A komornik od kogo ją przejął? Przecież kotłownia jest częścią wspólną nieruchomości.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wspólnota zakupiła w drodze licytacji Mam pytanie Wspólnota zakupiła w drodze licytacji pomieszczenie kotłowni znajdującej się w jej bloku i urządzenia grzewcze ( od komornika i sądu ),
    czy w związku z tym powinnam to wprowadzić na środki trwałe mimo , że wspólnota prowadzi uproszczoną księgowość
    Z tego co wiem wspólnota nie prowadzi żadnych wykazów środków majątkowych.
    W nieruchomości wyróżniamy własności lokali i nieruchomość wspólną. Innej opcji nie ma.
    Ta kotłownia powinna stanowić część nieruchomości wspólnej.
    Wspólnota zakupiła w drodze licytacji Wspólnota zakupiła w drodze licytacji
    Z jakich środków finansowych dokonano zakupu?
  • Opcje
    skalecka20skalecka20 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    odpowiadam na pytanie prezesa komornik zajął kotłownię spółdzielni mieszkaniowej, natomiast pomieszczenie kotłowni wraz z urządzeniami zostały przekazane spółdzielni przez Agencję Nieruchomości Rolnych Skarby Państwa ( budynki po byłych PGR )i założono księgi wieczyste , wykup mieszkań i założenie wspólnoty nastąpiło dopiero w 2007 r.
  • Opcje
    skalecka20skalecka20 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to jest mój największy problem środki na zakup kotłowni to pożyczka udzielona przez osobę prywatną (zarządcę), gdyż wspólnota miała świeży kredyt termomodernizacyjny i nie mogła uzyskać następnego kredytu, też się zastanawiam jak tę pożyczkę zaksięgować i czy musi być opodatkowana
  • Opcje
    samostrzel2815samostrzel2815 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ten dziwny "twór"Spółdzielnia Mieszkaniowa dostała od AWRSP bezpłatnie,a Wy musicie ją od komornika wykupić.Jest Wasza,napiszcie pismo do ANR,i sporzdzcie nowy akt notarialny.Wciska Wam "kit"komornik.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] samostrzel2815:[/cite]Ten dziwny "twór"Spółdzielnia Mieszkaniowa dostała od AWRSP bezpłatnie,a Wy musicie ją od komornika wykupić.Jest Wasza,napiszcie pismo do ANR,i sporzdzcie nowy akt notarialny.Wciska Wam "kit"komornik.
    Niekoniecznie wszytko zależy jak zostały wyodrębnione lokale i co kupowali, kupując lokale.
    Deweloperzy też tak robią i nie spotkałem się z orzeczeniem sądowym, że tak robić nie wolno.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.