Ocieplenie budynku

vanillavanilla Użytkownik
edytowano grudnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,:smile: Sąsiadkamieszka (parter bez podpiwniczenia, ma wilgoć na ścianie od strony zach.w swoim mieskaniu, chce ocieplić ścianę do wysokości 1m na szerokość mieszkania (5m) styropianem ,granica budynku przebiega po obrysie.Budynek naszej Wspólnoty przegradza z ulicą pas trawnika o szer.1,5m i chodnik, które należą do Urzędu Miasta. Czy musi załatwiać jakieś dokumenty, pozwolenia? Dziękuję za odpowiedź:bigsmile:

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Styropian na zawilgoconej ścianie to świetny sposób na rozwój grzyba.
    Jeżeli sąsiadka jest członkiem wspólnoty, to przede wszystkim musi mieć zgodę wspólnoty na ocieplenie ściany nośnej, bo jest to część wspólna.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzialka sprzedana po obrysie, ocieplenie ściany wymaga również zgody właściciela gruntu na zajęcie pod docieplenie
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...i na rozstawienie rusztowania.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jak w końcu właściciele zorganizują jakąś batalię (pozew zbiorowy chyba nie wchodzi w grę) przeciw gminom, żeby musiała poprawić działki po obrysie do stanu działki budowlanej, to ja się dołączam natychmiast
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Problem w tym, że kiedyś nie było precyzyjnych przepisów odnośnie wymogów, jakie musi spełniać działka budowlana.
    Sprzedaż gruntu po obrysie była absurdalna, ale zgodna z prawem.
    Czasami zaś, w gęstej zabudowie ulicowej, nie było możliwości innego podziału gruntu. Na przykład: po obu stronach kamienicy przylegają inne budynki, przed kamienicą chodnik i ulica, z tyłu skrawek podwórka. Niektóre domy mieszkalne są posadowione na takich działkach, że zgodnie z przepisami nie ma miejsca na śmietnik.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wiem, że zgodne z prawem. Ja wokół budynku mam sporo terenu :smile:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To co chcesz jeszcze poprawiać?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Aleś ty niedomyślny :wink:;)
    mam sporo terenu gminy, inne bloki daleko stoją
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Styropian na zawilgoconej ścianie to świetny sposób na rozwój grzyba. Jak lub czym ocieplić zawilgocone ściany aby nie było grzyba?? Jak się pozbyć grzyba gdy ściany są ocieplone styropianem a on wychodzi??
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uspokójcie się już z tym grzybem i ociepleniem na wilgotnej ścianie. Grzyb występuje na powierzchni wewnętrznej ściany zewnętrznej, czyli od strony pomieszczenia, natomiast docieplać należy od strony zewnętrznej, nie odwrotnie. Ponieważ nie mamy klimatu, jak we Francji, Włoszech, czy Hiszpanii, to u nas odwrócony układ warstw się nie sprawdzi.

    Jak się pozbyć grzyba na docieplonej ścianie? A może najpierw "jak nie dopuścić do zagrzybienia", dobrze? Otóż, przede wszystkim, należy wietrzyć pomieszczenia. No i oczywiście należycie ogrzewać je w zimie. To pozwoli uniknąć przechłodzenia przegrody do temperatury, poniżej której wykraplałaby się na niej wilgoć. Trzeba pamiętać, że wykraplanie wilgoci, to zjawisko zależne od kilku parametrów: a) ciśnienie atmosferyczne, b) temperatura powierzchni ściany (termometr suchy) c) temperatura powietrza w pomieszczeniu, d) wilgotność względna powietrza. Z ciśnieniem raczej niewiele zrobisz, natomiast to, na co masz wpływ, to właśnie temperatura powierzchni ściany, powietrza (ogrzewanie pomieszczenia) oraz wilgotność względna (usuwanie nadmiaru wilgoci za pomocą wentylacji).

    A jak już jest grzyb, to mamy problem. Ale nie należy porzucać wszelkiej nadziei. Trzeba zrobić, jak następuje:
    1. Osuszyć ścianę (ogrzewanie, wentylacja, dodatkowe osuszanie podgrzanym powietrzem)
    2. Potraktować ścianę preparatem zawierającym chlor (np. domestos lub podobne); może zabrzmi kontrowersyjnie, ale odradzałbym dedykowane preparaty do odgrzybiania - będzie ciężko zamalować ślady po nich.
    3. Jeśli grzyb wniknął głębiej, to niestety niedobra informacja, może się nie obejść bez skucia tynku.
    4. Po skuciu (sugerowałbym powierzchnię skucia z okładem tak ok. po 1 m w każdą stronę od strefy zagrzybienia), następnie potraktować ścianę preparatem grzybobójczym - teraz już można, plam nie będzie widać i tak.
    5. Otynkować.
    6. Pomalować.
    7. Ogrzewanie + wentylacja.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki za odpowiedz!
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy pomoże coś spryskanie ścian zewnętrznych budynku przed przyklejeniem styropianu. W sąsiedniej WM tak właśnie zrobili tylko że ten środek chyba nawet nie przeniknął starego tynku tak więc na czym polega to odgrzybianie????
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To zależy, jak bardzo grzyb jest zaawansowany (jak głęboko wniknął w strukturę ściany). Aby go zlikwidować, musi nastąpić kontakt preparatu z organizmem i odpowiednio długa ekspozycja.

    Poczytaj na przykład tu:
    http://odgrzybiam.pl/

    Pozdrawiam,
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ściany zostały spryskane od zewnątrz a grzyb jest na ścianach w lokalu więc wydaje mi się że to nie załatwi sprawy. na linku który mi przesłałeś są opisane całe procesy odgrzybiania a tu odbyło się jedno pryskanie przez firmę budowlaną. Nawet środki przeciwgrzybiczne do stosowania wewnątrz należy stosować na miejsce zagrzybione kilkakrotnie a najlepiej gdyby ściana nasiąkła tym środkiem. Dlatego mam sceptyczne podejście do tego odgrzybiania które opisałem!!
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    ja też, ale nie chciałem, żeby Ci było przykro. : )
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.