nieterminowa zapłata za media

themoththemoth Użytkownik
edytowano grudnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam
Administrator nie zapłacił w terminie faktur przez co WM została obciążona odsetkami, w jaki sposób najlepiej zażądać pokrycia straty,
czy powinienem zażądać refakturowania?
Chodzi o 40PLN, pewnie postępowanie sądowe jest mało opłacalne i mało eleganckie...

Komentarze

  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A co w sytuacji jak do odsetek trzeba doliczyć koszty sądowe ( środki na koncie były w wystarczające a administrator nie płacił i sprawa sądowa)
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    Administrator nie zapłacił w terminie faktur przez co WM została obciążona odsetkami, w jaki sposób najlepiej zażądać pokrycia straty
    nie zapłacił bo nie było na koncie czy przegapił?
    Jak to drugie to pogadaj, powinien dobrowolnie ze swojej kieszeni zapłacić
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Dlaczego administrator dysponuje rachunkiem bankowym wspólnoty, powierzono mu zarząd w trybie art. 18 uwl?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mamy zawartą umowę, administrator obsługuje konto samodzielnie, zarząd ma tylko wgląd (mnie to odpowiada, im mniej do czynienia z pieniędzmi tym lepiej), kontroling mnie wystarczy.
    ponieważ administrator ma obowiązek przedkładać faktury do zatwierdzenia, to i tak zarząd decyduje o zapłacie.
    tym razem jednak faktur do zatwierdzenia za media nie przedstawiono (z innych przyczyn, to jest nie związane z tematem), a fakturę Administrator zapłacił samodzielnie, z tym że z opóźnieniem.
    wg mnie powinien działać w interesie WM i zesrać się a zapłacić w terminie,
    na koncie pieniądze były... to wszystko co napisałem powyżej nie jest takie ważne, Administrator nie zapłacił i tyle.
    co teraz. w jaki sposób ująć sprawę aby można było ten koszt przerzucić na Administratora, czy wchodziła by w grę refaktura?
    [cite] Zarządca:[/cite]Dlaczego administrator dysponuje rachunkiem bankowym wspólnoty, powierzono mu zarząd w trybie art. 18 uwl?
    nie, mamy zarząd z art. 20.1
    [cite] helenkam:[/cite]A co w sytuacji jak do odsetek trzeba doliczyć koszty sądowe ( środki na koncie były w wystarczające a administrator nie płacił i sprawa sądowa)
    w przypadku rozprawy wygranej koszty ponosi chyba Admin, a w przypadku przegranej to nie wiem... chyba WM. Nie bardzo chce mi się też włóczyć po sądach, albo zrywać z nimi umowę.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A co w sytuacji jak do odsetek trzeba doliczyć koszty sądowe ( środki na koncie były w wystarczające a administrator nie płacił i dostaliśmy nakaz zapłaty ) jak to rozwiązać polubownie bez obciążania właścicieli ( należność główną oczywiście zapłacimy ).
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] themoth:[/cite]mamy zawartą umowę, administrator obsługuje konto samodzielnie, zarząd ma tylko wgląd (mnie to odpowiada, im mniej do czynienia z pieniędzmi tym lepiej), kontroling mnie wystarczy.
    Różnie tę kwestię może ocenic sąd, np. dochodząc do wniosku, że zawarcie takiego zapisu (upoważnienie do rachunku) przekracza zarząd zwykły, jeżeli nie było uchwały, to może uznac, np., że umowa w tym zakresie jest względnie nieważna.

    Jak to opóźnienie tłumaczy administrator?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.