STROP

ajor3ajor3 Użytkownik
edytowano grudnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam! Czy strop IV piętra to część wspólna??? Ostatnio odkryto że w ogóle nie jest ocieplony ani nie ma na nim izolacji. chcemy go ocieplić czy można to zrobić z FR???? Proszę o szybką odpowiedz:wink:

Komentarze

  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wymianę pokrycia dachowego oraz docieplenie stropodachu robiliśmy ze środków zgromadzonych na funduszu remontowym
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Tak, to częśc wspólna, element konstrukcji budynku.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    wilkowyje40wilkowyje40 Użytkownik
    edytowano grudnia 2010
    [cite] ajor3:[/cite]Witam! Czy strop IV piętra to część wspólna???
    Ostatnio odkryto że w ogóle nie jest ocieplony ani nie ma na nim izolacji.
    chcemy go ocieplić czy można to zrobić z FR???? :wink:
    Jak najbardziej tak . Możecie go ocieplać z FR.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za odpowiedzi! Na jaki paragraf można się powołać w prawie budowlanym???
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ja bym się powołała na uowl - części wspólne
    strop od spodu (sufit) jest prywatny, od góry służy wszystkim jako ocieplenie całego budynku
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] ajor3:[/cite]Witam! Czy strop IV piętra to część wspólna
    Tak. III piętra też.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    hopskahopska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mieszkam na IV piętrze. Przez nieszczelny dach moje mieszkanie własnościowe zostało zalane po raz drugi w ciągu 4 miesięcy. Za pierwszym razem szkodę (zalany sufit podwieszany) naprawiłam na własny koszt. Teraz TBS zakleił łatą papy dach i wykręca się od naprawienia szkody w moim mieszkaniu(koszt naprawy sufitu). Czy TBS ma rację i podstawy prawne
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy chodzi o wspólnotę mieszkaniową? TBS jest u Was zarządcą?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Kto jest właścicielem nieruchomości?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    TBS to rodzaj mieszkania własnościowego-spółdzielczego albo tylko spółdzielczego gdzie nie jesteś właścicielem, dokładnie nie wiem
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    TBS (towarzystwa budownictwa społecznego) budują mieszkania na wynajem, o regulowanym czynszu. Ze spółdzielczym prawem do lokalu nie ma to nic wspólnego.
    TBS może też zarządzać na podstawie umów zlecenia nieruchomościami mieszkalnymi, niestanowiącymi jego własności.

    Tworzenie i funkcjonowanie TBS reguluje ustawa z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Czynsz w TBS nie może być wyższy w skali roku niż 4 % wartości odtworzeniowej lokalu mieszkalnego (art. 28.2 ustawy).

    Wartość odtworzeniową lokalu stanowi iloczyn jego powierzchni użytkowej i wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego. Wskaźnik przeliczeniowy jest różny w zależności od województwa.

    Przykładowe wyliczenie maksymalnej stawki czynszu dla województwa podlaskiego (według aktualnego wskaźnika):
    3.318 zł / 12 = 278,16 zł x 4% = 11,06 zł/m2"
    (Źródło: http://tbs24.pl/czynsz.html )
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] hopska:[/cite]Mieszkam na IV piętrze. Przez nieszczelny dach moje mieszkanie własnościowe zostało zalane po raz drugi w ciągu 4 miesięcy. Za pierwszym razem szkodę (zalany sufit podwieszany) naprawiłam na własny koszt. Teraz TBS zakleił łatą papy dach i wykręca się od naprawienia szkody w moim mieszkaniu(koszt naprawy sufitu). Czy TBS ma rację i podstawy prawne

    Za powstałą szkodę odpowiada właściciel nieruchomości budynkowej.
    Jeżeli TBS tylko zarządza a właścicielem jest wspólnota mieszkaniowa, to do wspólnoty należy wystąpic z roszczeniami.
    W jaki sposób TBS argumentuje odmowę pokrycia strat powstałych w następstwie nieszczelnego dachu?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.