utrzymanie porządku na chodniku przed posesja wspólnoty

janviolajanviola Użytkownik
edytowano czerwca 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam
Mam pytanie ,jestem jedynym który posiada własność w wspólnocie w której jest 7 najemców , i mam pytanie czy koszt utrzymania czystości na chodniku jest dzielony na wszystkich najemców.

Komentarze

  • Opcje
    andrzej 55andrzej 55 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Koszty powinny być dzielone wg. posiadanych udziałów w nieruchomości.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano czerwca 2009
    [cite] janviola:[/cite]jestem jedynym który posiada własność w wspólnocie w której jest 7 najemców , i mam pytanie czy koszt utrzymania czystości na chodniku jest dzielony na wszystkich najemców.
    Jeżeli byłbyś jedynym właścicielem, to nie byłoby żadnej wspólnoty.
    Jeżeli jest wspólnota, to musi być co najmniej dwóch właścicieli lokali, w tym co najmniej jeden lokal musi być wyodrębniony.
    Oprócz Ciebie musi być jeszcze właściciel lokali, które są wynajmowane - może gmina? Przecież to też właściciel.

    Wszelkie koszty związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej i zarządzaniem nią, właściciele lokali ponoszą proporcjonalnie do swoich udziałów w nieruchomości wspólnej.
    Udziały zależą od łącznej powierzchni użytkowej lokalu i pomieszczeń przynależnych do lokalu (np. piwnica, garaż, komórka itp.).
    Przeczytaj ustawę o własności lokali: http://www.lex.com.pl/bap/student/Dz.U.2000.80.903.html
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.