wykonananie projektu termomodernizacji i kolorystyki budynku mieszkalnego

truso26truso26 Użytkownik
edytowano grudnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Jako wspólnota mieszkaniowa zamierzamy ocieplić budynek jednopiętrowy z zabudowanym poddaszem,trzyklatkowy w którym jest 14 lokali /podstawa budynku o wymiarach 34,5 x 9,5/.
Zamierzamy zlecić wykonanie projektu budowlanego termomodernizacji i kolorystyki budynku wraz z charakterystyką energetyczną budynku oraz świadectwa energetycznego budynku.Czy ktoś z Państwa zlecał wykonanie tego typu prac?Ile to kosztuje?A może jest firma zainteresowana ich wykonaniem za rozsądną cenę.

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wprawdzie nie jestem zainteresowany, ale gdybym był, to chciałbym poznać lokalizację (minimum województwo).
  • Opcje
    restonreston Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam, w naszej wspólnocie koszt projektu był zawarty w cenie wykonanych robót.
    Całkowity koszt inwestycji wyniósł 260tys (2008 rok) dla powierzchni ogrzewanej 950m2 z 18 mieszkaniami.
    Termomodernizacja obejmowała modernizację c.o. z instalacją kotłowni gazowej, dociepleniem ścian i dachu.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jeżeli tylko ocieplasz to zastanów się czy na pewno potrzebny ci projekt?
    samą kalkulację termodynamiczną można zrobić za nieduże pieniądze, albo w ogóle bo i tak wyjdzie ci styropian 10-12cm
    jeżeli chodzi o samą wycenę, to możesz przyjąć średnio 100-130PLN za m2 z materiałami , a bez rusztowań to i może jeszcze taniej
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] themoth:[/cite]jeżeli tylko ocieplasz to zastanów się czy na pewno potrzebny ci projekt?
    Jeżeli ocieplany budynek ma wysokość ponad 12 m, to prawo wymaga pozwolenia na budowę, a więc i projektu.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] truso26:[/cite]...budynek jednopiętrowy z zabudowanym poddaszem..
    12m? kościół? zamek królewski? hm...
    to nie wiem...
    wiatrak? latarnia morska?
    sala gimnastyczna?
    co jeszcze może mieć wysokość jednego levela + poddasze 12m?
    hala targowa? no nie wiem, jakieś inne pomysły?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] truso26:[/cite]budynek jednopiętrowy z zabudowanym poddaszem
    Masz rację themoth, przegapiłem tę informację.
    Koryguję swoją wcześniejszą wypowiedź: pozwolenie na budowę do ocieplenia tego budynku nie jest wymagane, zatem projekt również nie.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak naprawdę to projekt może się przydać architektowi miejskiemu który powinien zaakceptować kolorystykę.
    chyba... a może wystarczy wpis o kolorystyce do dziennika budowy...
    ciekawe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.