manipulacja

PytamPytam Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Wolne tematy
1) aktywnie włączyłam się w poznawanie i analizowanie spraw dot. wspólnot, bo już w październiku taka powstała,
2) swoimi zdobytymi informacjami dzieliłam się z "osobą skuteczną w osiąganiu celów" acz niekompetentną,
moje wnioski :
-tylko NIEZAJOMOŚĆ PRAWA pozwala być skutecznym i manipulując zdobywa się popleczników,
- z rozmów z sąsiadami wynika iż "każdy' chce uszczknąć ze wspólnego dobra na swoją korzyść i najlepiej za cudze pieniądze, taki socjalistyczny system,
- nikogo nie interesują przepisy prawa, JA najważniejszy...

mam tzw parysowe zwycięstwo, i tyle mi po nim ! w perspektywie uczestniczyć w opozycji przestrzegającej PRAWO

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na czym polega Twoje zwycięstwo? (Chyba pyrrusowe? Patrz tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pyrrusowe_zwycięstwo )
    O co chodzi z tą manipulacją i w ogóle?

    Co do Twoich sądów - nie podzielam ich.
    Co więcej - uważam, że dobra znajomość prawa pozwala być bardziej skutecznym.
    Poza tym tak uzyskane skutki są trwalsze.
  • Opcje
    PytamPytam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dzieki za poprawke
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    We wspólnocie to się nie nazywa manipulacja, tylko umiejętność zdobywania sprzymierzeńców. Większość ludzi działa racjonalnie, czyli chce mniej płacić za lepsze usługi/towar. I dobry zarząd może im to zapewnić, że nie będą wyrzucać kasy w błoto, tylko racjonalnie poprawiać stan budynku
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    -tylko NIEZAJOMOŚĆ PRAWA pozwala być skutecznym i manipulując zdobywa się popleczników,

    Znasz stara rzymska maksyme"Ignorantia iuris nocet (łac. - nieznajomość prawa szkodzi) albo Ignorantia legis non exculpat) (łac. Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem).Te zasady rowniez nadal obowiazuja w naszym systemie prawnym.
    Mozna jeszcze dodac"Nieznajomosc prawa czyni cie bezbronnym"
    Natomiast jaka jest znajomosctego prawa u nas? Odsylam do linku ponizej.

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/311686,nieznajomosc_prawa_szkodzi.html
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.