problemy z wodą
wiecho58
Użytkownik
Witam wszystkich odwiedzających forum. Mamy problem w naszej wspólnocie, kobieta która jest właścicielką mieszkania własnościowego nie mieszka w Polsce opłaca czynsz ,ale w jej mieszkaniu przebywa jej brat wiem niech przebywa bo jest płacone komorne ale ta pani wyzerowała swoje wodomierze a brat przebywa i to jest problem bo zużyta woda jest rozliczana na cały blok doradźcie jak tą sprawę ugryźć(rozwiązać) może mieliście takie zdarzenia .....drugie pytanko jak rozwiązać problem mieszkań które są wynajmowane przez właścicieli meldunek jest na jedną osobę a przebywa w niej np.trzy ,cztery lub pięć osób i znów jest problem z wodą którą zużyto za dużo a za nią nie zapłacono ...poradźcie coś na te smutki czekam na fachowe porady.......
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Co to znaczy "wyzerowała wodomierze"?
1. Opomiarować wszystkie lokale w budynku
2. Uchwalić regulamin rozliczania kosztów zużycia wody
Jeżeli cały blok jest olicznikowany, to ilość osób przebywających w lokalu nie ma wpływu na opłaty.Ile zużyją tyle płacą. Inaczej ma się sprawa gdy część lokali posiada, a część nie. I w tym przypadku przyda się regulamin rozliczenia wody.
Co do wyzerowania wodomierza - nikt nie ma prawa ingerować we wskazania wodomierza. A samo wyzerowanie to ingerencja. Wodomierz powinien posiadać zabezpieczenia przed niepowołaną ingerencją osób trzecich. I te zabezpieczenia,oprócz plomb fabrycznych, powinna założyć wspólnota.
Pozdrawiam.
Po drugie : jeżeli właściciel lokalu zgłosił w administracji że podczas jego nieobecności nikt w lokalu nie będzie przebywał.to proszę powiadomić policję o włamaniu do lokalu.
Po trzecie : wszystkie braki wody pokrywają osoby które nie posiadają wodomierzy.
Nie rozumiem stwierdzenia - koszt opomiarowania wszystkich lokali się nam nie uśmiecha. Pytanie - czy we wspólnocie wszystkie lokale są wykupione.
Pozdrawiam
Ja bym to podciągnął pod kradzież:
Kradzież rzeczy ruchomej o wartości nieprzekraczającej 250 zł stanowi to wykroczenie.
Art. 119.Kodeksu Wykroczeń § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Powyżej 250zł to przestępstwo:
Art. 278. Kodeksu Karnego § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Ustalenia sądu grodzkiego (bo ten jest właściwy) będą mogły stanowic następnie podstawę do wystąpienia z roszczeniem o zapłatę za pobraną wodę.
https://forum.zarzadca.pl/discussion/259/meldunek/#Item_2