problem z rozliczeniem wody

JoannaJoanna Użytkownik
edytowano czerwca 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Od zeszłego roku mam w mieszkaniu założony wodomierz W miesiącu marcu 2008 r. opłata była moja na podstawie wskazań licznika Od kwietnia budynek przekazano pod Starostwo wraz z dokumentacją i nadal płaciłam jedna stałą kwotę 70 zł. miesięcznie Natomiast w październiku wykupiłam mieszkanie i od tego momentu mamy Zarządcę. W tym roku po podsumowaniu całego roku okazuje się ze mam 1000 zł. niedopłaty za wodę Jednym słowem policzono mi ryczałt, a nie według wskazań wodomierza z czym się nie zgadzam. Poprzedni właściciel przed przekazaniem budynku starostwu miał w dokumentacji, że mam wodomierz i opłata była u niego według wskazań licznika. Dlaczego mi Starostwo i nowy Zarządca policzyli według ryczałtu skoro mam licznik. Obecny Zarządca chce podać mnie do sądu o zapłatę zaległości. W mieszkaniu zameldowane są 4 osoby. Bardzo dużo pism wystosowałam do Starostwa oraz Zarządcy, iż nie powinnam płacić ryczałt skoro jest w mieszkaniu założony wodomierz Proszę o pomoc i podstawę prawną.

Komentarze

  • Opcje
    andrzej 55andrzej 55 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przyjęli w uchwale ryczałtowy system rozliczeń za wodę, to wykupując mieszkanie musi Pani dostosować się do systemu rozliczeń jaki jest we wspólnocie.
    To jest tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam.
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak zarządca argumentuje fakt, że dokonał naliczeń wg ryczałtu a nie zgodnie ze stanem faktycznym - wskazaniami wodomierza? Czy dostała Pani wyjaśnienie od Zarządcy?
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy posiadacie regulamin rozliczeń kosztów wody podjęty w formie uchwały?
  • Opcje
    JoannaJoanna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Otóż Zarządca wzywa mnie teraz do zapłaty i starszy sądem
  • Opcje
    KubaKuba Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy wspólnota mieszkaniowa lub ktoś inny (kto?) zaplombował ten licznik i sporządził protokół?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czy zarządca wyjaśnił dlaczego stosuje ryczałt zamiast przyjąc stany licznika?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    JoannaJoanna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wystosowałam do niego kilka pism i do tej pory nie wyjaśnił mi z czego wynika taka duża kwota do zapłaty.
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pytałem wcześniej o regulamin, bo niektóre wspólnoty mają np takie zapisy:

    "Użytkownicy nie posiadający wodomierzy, u których wodomierze są niesprawne, utraciły ważność legalizacji, posiadają naruszoną plombę, lub nie udostępnili wodomierzy do odczytu rozliczani są wg ryczałtowego zużycia podanego w 4 pkt 2"

    Jako właściciel ma Pani prawo do otrzymania wszystkich obowiązujących uchwał wspólnoty.
  • Opcje
    gromgrom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mam ten sam problem.

    W mojej wspólnocie nie ma uchwały mówiącej o rozliczaniu kosztów wody. Założyłam wodomierz, ale administracja nie chce spisać protokołu mówiąc, że generalne ustalenia Zarządu brzmią tak, że każdy lokal będzie rozliczany ryczałtowo (nawet ten z wodomierzem).

    jaka jest podstawa prawna, mówiąca o tym, że mam płacić za tyle wody ile zużyłam.
    byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    > grom
    Nie ma takiej podstawy zewnętrznej (ustawa, rozporządzenie itp.). Takie rzeczy to określa tylko regulamin rozliczania wody uchwalany przez wspólnotę. Jeśli nie przewiduje on wodomierzy to będziesz rozliczana bez wodomierzy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2012
    [cite] Joanna:[/cite]Od zeszłego roku mam w mieszkaniu założony wodomierz
    Dlaczego mi Starostwo i nowy Zarządca policzyli według ryczałtu skoro mam licznik.
    Obecny Zarządca chce podać mnie do sądu o zapłatę zaległości.
    Ja bym to nazwał zaliczką za dostawę wody i odbiór ścieków, a nie ryczałtem za wodę i ścieki.
    Z tego co piszesz widać jak na dłoni, że owa zaliczka (ryczałt) naliczana przez Starostwo ( oni tak robią bo są budżetowcem) była na bardzo niskim poziomie ,
    oderwany od faktycznego zużycia wynikającego ze wskazań wodomierza obsługującego twój lokal.

    Policz sobie sama (znasz stawki za m3 wody i ścieków, jakie obowiązują u was w gminie) ile powinnaś zapłacić i złóż reklamację na piśmie.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] a-z:[/cite]> grom
    Nie ma takiej podstawy zewnętrznej (ustawa, rozporządzenie itp.). Takie rzeczy to określa tylko regulamin rozliczania wody uchwalany przez wspólnotę. Jeśli nie przewiduje on wodomierzy to będziesz rozliczana bez wodomierzy.


    Taki regulamin, które wyklucza rozliczanie na podstawie urządzeń pomiarowych, w razie zaskarżenia podlegałby uchyleniu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.