dostawa wody

malgicmalgic Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam umowę na dostawę wody ze stawka za m3 np. 1,00 zł. W umowie jest zastrzeżenie że dostawca może zmienić stawkę bez konieczności zmiany umowy. Cały rok 2010 płaciliśmy zaliczkę wg wspomnianej stawki na podstawie co miesiąc otrzymywanych faktur od dostawcy. Początkiem tego roku dostawca rozliczył zużycie i wystawił fakturę korygującą przeliczając zużycie ponad planowane po zupełnie innym koszcie np. 3,00 zł. Czy miał do tego prawo?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli planowane zużycie rozliczył po 1 zł a tylko to, co ponad plan po 3 zł? Dziwne...
  • Opcje
    malgicmalgic Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Faktura korygująca jest mniej więcej taka
    1. było: 450 m3x1,00 zł =450 zł
    2. winno być 500m3x3zł=1500
    Dopłata 1050
  • Opcje
    restonreston Użytkownik
    edytowano listopada -1
    podejrzane, spróbuj w UOKiK
    http://www.uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2011
    [cite] malgic:[/cite]Mam umowę na dostawę wody ze stawka za m3 np. 1,00 zł.
    W umowie jest zastrzeżenie że dostawca może zmienić stawkę bez konieczności zmiany umowy.
    Cały rok 2010 płaciliśmy zaliczkę wg wspomnianej stawki na podstawie co miesiąc otrzymywanych faktur od dostawcy. Początkiem tego roku dostawca rozliczył zużycie i wystawił fakturę korygującą przeliczając zużycie ponad planowane po zupełnie innym koszcie np. 3,00 zł. Czy miał do tego prawo?
    Stawki ustala Rada Gminy . czy zmieniła stawki w trakcie roku obrachunkowego?
  • Opcje
    malgicmalgic Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie. nie zmieniła stawek. Naszym dostawcą wody jest gospodarstwo pomocnicze Lasów Państwowych,a nie gmina czy wodociągowe przedsiębiorstwo.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    idź do rzecznika praw konsumentów, bo to jakaś przewałka
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czy dobrze rozumiem, że Lasy Państwowe są właścicielem nieruchomości (m.in. Państwa lokali), do której dostarczana jest woda?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Odnośnie stawek za wodę, to proszę sprawdzic, jak napisał mój poprzednik, czy naliczenie zgodne jest z taryfami uchwalanymi przez gminy, ponieważ stosownie do brzmienia art.26 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. (Dz. U. z dnia 13 lipca 2001 r.) rozliczenia za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków są prowadzone przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne z odbiorcami usług na podstawie określonych w taryfach cen i stawek opłat oraz ilości dostarczonej wody i odprowadzonych ścieków.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    malgicmalgic Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Właścicielem nieruchomości były lasy państwowe. Obecnie są właścicielem z udziałem ponad 40% w nieruchomości. położona jest w środku lasu, dlatego to lasy ze swojej studni głębinowej dostarczają nam wodę. Twierdzą iż gdy dokonują rozliczenia wody to sumują wszystkie swoje koszty związane z jej dostarczeniem, dzielą przez zużycie i wtedy wynikiem tych działań matematycznych rozliczają nas czyli wspólnotę. Mnie wydaje się to mało zgodne z prawem, ale nie mam punktu zaczepnego (podstawy prawnej) by im wytknąć błąd. Nie jestem przekonana czy w takim przypadku obowiązuje ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę itd.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] malgic:[/cite]Właścicielem nieruchomości były lasy państwowe. Obecnie są właścicielem z udziałem ponad 40% w nieruchomości. położona jest w środku lasu, dlatego to lasy ze swojej studni głębinowej dostarczają nam wodę.

    Proszę jeszcze wyjaśnic czy ta studnia położona jest na działce stanowiącej nieruchomośc wspólną.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    malgicmalgic Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie nie na naszym. Na sąsiadującym którego właścicielem jest Nadleśnictwo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.