podzielone płatności

jehoannahjehoannah Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam. Chciałam przedstawić pewną sprawę i prosić o opinie i pomoc. zarządzam WM komunalnymi, gdzie czasami liczną jeszcze część stanowią lokale Gminy. Płatności wyglądają następująco :
-prywatni właściciele płacą w całości f. bieżący i f, remontowy
- gmina płaci za niewykupione lokale f.remontowy oraz koszty zarządu ( w miarę na bieżąco)
-wszystkie noty za media za lokale gminne czyli nie wykupione wystawiam na gminę jako jednego ich właściciela, jednak wewnętrzne porozumienie byłego GURU naszego miasta spowodowało, że te noty reguluje zakład komunalny MZBM. Bezpośrednio przelewa na konta poszczególnych wspólnot. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać, tzn. płatnik może mi by mie przeszkadzał, ale problem jest taki, że MZBM reguluje noty z opóźnieniem od 2-6 miesięcy, co powoduje , że wspólnotom brakuje pieniędzy na MPWiK, ZOM, PEC itp, za co ja jako zarządca odpowiadam tzn. robię przelewy za całe wszystkie faktury. Próby interwencji w Urzędzie Miasta kończą się tym, że pani z um pisze pismo do dyrektora MZBM o pilne przelanie środków. Jednak pisma te pozostają bez echa. Po prostu zakład ten dalej płaci jak chce. Miałam nadzieję, że wybory nowego GURU tego miasta to zmienią, lecz ku mojemu zdziwieniu zauważyłam, że nowy GURU podpisuje ten sam szymel do zakładu , który nam płaci za media. Czy to wszystko jest ok? Czy tak może to wyglądać? Co zrobić? Proszę o pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] jehoannah:[/cite]Co zrobić?
    Wysłać gminie wezwanie do zapłaty z 7-dniowym terminem płatności, potem sąd (EPU) i komornik.
    Ciebie nie powinno obchodzić, kto w imieniu gminy płaci, tylko kiedy. Dłużnikiem jest gmina i ona odpowiada za swoje zobowiązania wobec wspólnoty.
    Jak raz zapłacą odsetki i koszta sądowe, to nabiorą tempa.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano stycznia 2011
    Tak jak już napisał Owner, wspólnota powinna wysyłac wezwania do zapłaty, właściciel lokalu może się w opisany powyżej sposób uregulowac sprawę swoich płatności, to już nie jest sprawa wspólnoty, którą powinno interesowac jedynie to, aby pieniądze wpłynęły na czas.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    jehoannahjehoannah Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dzięki
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano stycznia 2011
    I nie zapomnij w tym wezwaniu doliczyć odsetki ustawowe + koszt wezwania (polecony z potwierdzeniem odbioru). Jak raz czy drugi zapłacą, to jest szansa, ze przestaną się spóźniać ;)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2011
    -wszystkie noty za media za lokale gminne
    czyli nie wykupione wystawiam na gminę jako jednego ich właściciela,
    A co to novum? . Jakie noty ???
    Gmina ma dostać taka sama zaliczkę jak każdy inny właściciel; powtarzalną co miesiąc.
    Najlepiej na każdy niewyodrębniony lokal osobno.
    Ułatwia to dochodzenie w sądzie zaległych zaliczek od Gminy.

    Gminy nie wolno się bać , trzeba pokazać, że ONI nie są "świętą krową" we wspólnocie .
    Dwa miesiące zaległości i wezwanie do sądu , przestaną grać, na nerwach wspólnotom i kary za spóźnienie.
    Zobaczysz, że zanim coś zrobią to najpierw z tobą będą rozmawiać, a tak to występujesz jako "chłopiec do bicia" ... "duży może wiele"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.