Wybór nowego administratora - czy musi być uchwała?

agnieszka71agnieszka71 Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Wybór nowego administratora - czy musi być uchwała? Nasza Wspólnota chce zmienić administratora, czy trzeba podjąć uchwałę o wyborze? Czy to jest czynność zwykłego zarządu zmiana administratora, gdy wynagrodzenie nie ulega zmianie? Czy ktoś zna wyrok sądowy?

Agnieszka

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli macie zarząd i wynagrodzenie administratora nie ulega zmianie, to uchwała nie jest potrzebna.
    Wystarczy, że zarząd wspólnoty złoży wypowiedzenie umowy z administratorem, z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
  • Opcje
    agnieszka71agnieszka71 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale na jaką podstawę prawną mozna sie powołać tak twierdząc.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ustawa o własności lokali:
    Art. 21. 1. Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.

    Art. 22. 1. Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samodzielnie.
    Jak widać, to zarząd wspólnoty zarządza nieruchomością. Administrator to osoba, zatrudniona do pomocy zarządowi w czynnościach bieżącego administrowania, bez prawa podejmowania decyzji, reprezentowania wspólnoty i dysponowania pieniędzmi właścicieli. Podobnie jak księgowa, elektryk, czy inspektor nadzoru - tylko o innym zakresie obowiązków.
  • Opcje
    agnieszka71agnieszka71 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chodziło mi o podstawę prawną zaliczenia podpisania umowy o administrowanie jako czynności zwykłego zarządu. Bez problemu znalazłam wyrok sądowy mówiący, że jest to czynnośc wykraczająca poza zwykły zarząd. Czy jest jakiś wyrok mówiący, że jest to czynność zwykłego zarządu?
  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bez problemu znalazłam wyrok sądowy mówiący, że jest to czynnośc wykraczająca poza zwykły zarząd.
    Wklej go nam tu, proszę.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z praktyki: kiedyś gadałam na ten temat z pełnomocnikiem gminy. Dowiedziałam się, że oni we wm stosują zasadę, że nowy administrator jest powoływany w taki sam sposób, jak poprzedni. Czyli jak stary był wybrany uchwałą, to i nowy uchwałą. Jak starego wybrał zarząd, to i nowego (za tę samą lub mniejszą sumę) wybiera zarząd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.