trzeba zaplacic

kingaskingas Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
szanowni panstwo, nasza wspolnota liczy 9 lokali. zarzad to dwoch lokatorow, ktorzy dzis odwiedzali mieszkania ze "slownym" komunikatem, iz nalezy przy najblizszym czynszu wplacic podwojna oplate za zakup oleju opalowego. bo jak niezaplacimy to nie bedzie ogrzewania.
na moje pytania dlaczego ma zaplacic skoro systematycznie dokonuje platnosci i w pelnych kwotach? dlaczego nie ma zawiadomienia na pismie? i ze nie zaplace dopoki nie trzymam konkretnych informacje uslyszalam, ze "to spotkamy sie w sadzie i wszystko zaplace".
nie boje sie sadu ale nie chce sie zgodzic z tym, ze na kazde wezwanie mam placic pieniadze.
bardzo prosze o inforamcje czy to jest zgodne z prawem?

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie. Wysokość zaliczek na koszty ogrzewania to czynność przekraczająca zarząd zwykły: art. 23.3 pkt 3 uwl.
    W tej sprawie musi być podjęta uchwała ogółu właścicieli większością udziałów (ponad 50%). Również zmiana wysokości zaliczek wymaga uchwały. Taką uchwałę właściciele podejmują na podstawie przedstawionego przez zarząd rozliczenia kosztów ogrzewania.

    W ten sposób, jak opisałaś, to można zaprosić do cioci na imieniny. :smile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano stycznia 2011
    Ale należy liczyć się z tym, że ci sąsiedzi wprawdzie prawa (uowl) nie znają, ale liczyć umieją i rzeczywiście kasy na ogrzewanie wam zabraknie :confused:
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Koziorozka, tu nie chodzi o to, że nie chcą płacić i w związku z tym zabraknie na ogrzewanie, tylko o rozliczenia, uchwały i konkretne informacje.
    Ja myślę, że zarząd od tego powinien zacząć.
    U nas też nie ma żadnych rozliczeń,nie ma regulaminu rozliczeń, zarząd podnosi cenę na dostawę ciepła jak chce i ile chce, bez uchwały i tyle, bo tak ma być.
    Ja płacę kwotę, która jest potwierdzona uchwałą i dalsze podwyżki mnie nie interesują, czekam na podanie mnie do sądu.Na każdym zebraniu żądam rozliczeń i co? nic, nie ma.
  • Opcje
    kingaskingas Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuję bardzo za informacje o to mi chodziło.
    pozdrawiam,
    kingas
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.