Strych jako pomieszczenie przynależne

dakotadakota Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Wolne tematy
Witam ponownie. Czy można dokonać adaptacji strychu znajdującego się nad mieszkaniem, traktując go jako pomieszczenie przynależne?
Czy powierzchnia musi się mieścić w obrębie mieszkania, co z powierzchniami np nad klatką schodową.
Jest nas kilka osób. Co z tymi co mają b. nisko nad swoim mieszkaniem ? Dachu się nie podniesie (konserwator).
Jak to wtedy będzie wyglądało od strony finansowo- prawnej? Papiery, notariusze, zgody, wyceny itp. Czy wystarczy sama uchwała?
Rozumiem (poczytałem tu na forum), że wtedy pomieszczenie jest nieodłącznie związane z lokalem. Jak to jest wtedy z samodzielnością, udziałemi, itp.
Dostałem tu wiele kompetentnych rad (schowajcie się urzędy), więc liczę na dalsze - im więcej koncepcji tym lepiej dla mnie. Z góry dziękuję.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano stycznia 2011
    wpisz tu słowo adaptacja
    https://forum.zarzadca.pl/search.php
    nie ma tego dużo, szybko się podkształcisz

    "Co z tymi co mają b. nisko nad swoim mieszkaniem ?" - A co oni cię obchodzą? Każdy chętny dokonuje adaptacji (uchwała, opłaty, zgody) na własną rękę. Oczywiście osoby dokonującego tego mogą się porozumieć, ale nie istnieje coś takiego, jak zbiorowa adaptacja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.